Hrušeň Williamsova: podnož Kavkazská, nebo FOX 11? Co je kdy lepší?



PetrK - (31) - 80.10 (?) 
31.3.2023 16:39, zobrazeno: 515x

Nejraději bych měl asi kdouloň, ale nikde jsem nesehnal Williamsovu (raději červenou) na Kdouloni s mezištěpováním? Nevíte, kde b šla sehnat?

Mám možnost mít ji buď na FOX 11, nebo na Kavkazské. Co je lepší? Tedy, co má jaké výhody a nevýhody?

Na zahradě na ni nemám úplně ideálně mnoho místa a proto ji (a i z důvodů údržby; postřiky apod) chci udržet menší.

Ale, co nevím. FOX11 píší, že je menší. Jak moc velký ten stromek bude? A jak velká bývá na Kavkazské? Roste na FOX dobře, nebo je to mučení a v podstatě je pak člověk nešťastný, že to neroste a nakonec by byl rád kdyby měl podnož Kavkazská a řezal a řezal? Není nic horšího, než když stromek neroste. To raději pak hodně řezat, když roste hodně.  A v jaké velikosti na šířku i na výšku se dá Williamsova na Kavkazské udržet? 

O FOX píší, že prý je náchylná spále růžovitých. Je to tak? Nakolik více, nebo zásadně více než třeba Kavkazská? Je natolik náchylná, že se tomu raději vyhnout, protože je velká šance, že mi zajde (nebo se stromku bude dařit bídně)?

Jak rychle přichází FOX do plodnosti? A Kavkazská?

Jaké máte i další zkušenosti a poznatky o těchto podnožích (i o dalších) a o Williamsově?

Moc děkuji za zkušenosti a rady.

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika