Hrušeň jako popínavka ke dveřím?



host - 204.1 (?)
28.5.2007 10:41
Kdysi se pestovali kordony v ruznem tvaru chtelo by to slabou podnoz gdouli a nejakou oporu vytvorit trelaz z latek nebo sylnejsi drat aby bylo kcemu vyvazovat vydel jsem to v Rakousku Solnohradsku na stene baraku hrusen a merunku da to hodne prace udrzet tvar .
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 60.179 (?), 25.5.2007 18:10, zobrazeno: 16701x
Ráda bych vysadila dvě hrušně ke dveřím a vedla je jako "popínavku". Moc se mi takovehle něco líbí, ale nevím jakou odrudu vysadit, ani jakým řezem pokračovat dál. Poradí mi někdo? Mockrát dík.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 28.5.2007 10:41
Kdysi se pestovali kordony v ruznem tvaru chtelo by to slabou podnoz gdouli a nejakou oporu vytvorit trelaz z latek nebo sylnejsi drat aby bylo kcemu vyvazovat vydel jsem to v Rakousku Solnohradsku na stene baraku hrusen a merunku da to hodne prace udrzet tvar .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 4.6.2007 17:35
Co takhle ´Konference´ Ta roste slabě i na bujnější podnoži. Ono jde i o to, jak máte vysoký barák. Vyděl jsem i polokmené palmety přes celou stěnu domu. Otázka ale je jestli nevadí, když silné kořeny nadzdvihují barák. Pokud to máte kryté pod převisem střechy, budete muset stromek zalívat, ale nehrozí zde strupovitost. V
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.6.2007 18:28
Já bych hrušně ke dveřím sázel jen v největí nouzi. Nejde jen o krásné zelené obroubení futer. Stromům taky padá listí, okvětní lístky, červavé a vosami nakousané plody - to vše před vchodovými dveřmi vyžaduje úklid v inkriminované době i několikrát denně. Na postřiky  proti chorobám a škůdcům je třeba zapomenout, fasádě obvykle neprospívají. O kořenech u paty domu byla řeč.
Jinak Konference je zřejmě nejvhodnější odrůdou pro tvarování. I na hrušňovém semenáči.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 5.6.2007 0:17
Nenechte se odradit, kdouloň vám barák nenadzdvihne, plody sníte a listí se uklidí.(Vy si ho uklidíte). Za tu parádu to stojí. Vyděl jsem mnoho domů porostlých parthenocysusuem, z nějž také padá listí a přesto to majitelům nevadí. Nebo to nedávejte ke dveřím. máte jistě i jinou volnou zeď. V
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.24 (?), 5.6.2007 8:49
Dobrý den. Naprosto s Vámi souhlasím. Také jsem viděl pár zajímavých vedení ovocných druhů u domu a byla to paráda. Myslím také, že z hrušní by byla velmi vhodná Williamsova a kdyby se zvolila ještě k tomu s červenými plody, byla by to nádhera. Podnož kdoule s domem nemůže nic udělat a listí padá vždy když přijde podzim. Nejsme v tropech. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.6.2007 10:06
Já raději sázím dřeviny tam, kam patří. Ovocné stromy v zahradě a u domu spíš květiny a dřeviny okrasné. Dekorativnost kultivaru s kvalitou úrody  nemusí jít vždy ruku v ruce.
Ale proti gustu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 5.6.2007 15:51
Nevím, proč by měl bý dobře vedený kordon méně okrasný než třeba růže nebo hlohyně nebo plamenek nebo .... A s vosami nebudou problémy při volbě zimní odrůdy, ostatní námitky už byly vyvráceny. Jen připomínám, že správně pěstovat kordon není pro začátečníka snadné. Takže přeji paní tazatelce hodně úspěchů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.6.2007 16:37
To je prostě otázka vkusu. V truhlících za oknem mám pelargonie a nikoli jahody, třebaže jsou to taky dekorativní rostlinky. V předzahráce mi kvetou růže, nikoli kedlubny. Přitom proti brukvím nic nemám,  na záhoncích v zahradě se na ně nemohu vynadívat.
    Chtěl jsem jen říci, že plazivou hrušku bych si ke dveřím nedal. Nic víc, nic míň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.45 (?), 5.6.2007 17:07
Viděla jsem takhle pěstovanou hrušeň v Bavorsku (a tam si na pořádek hodně potrpí) a působilo to velice pěkně, originálně a dekorativně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika