Co je to za chorobu?



host - 130.204 (?)
30.5.2015 22:19

Moc Vám dakujem za radu.Je pravda, ze bór a ani hnojivo ktoré ho obsahuje som k hruške nedával :-(.Moja chyba.Ci ho má maštalný hnoj to neviem.Tá deformácia postihuje len plody?Lebo listy mám velmi pekné.A neviete čo môžu znamenať tie čierne bodky/fliačky?A prosím Vás ak by som bór pridal hruške teraz, malo by to priaznivý/liečebný učinok?Ci by sa tá deformácia zrovnala?

Dakujem


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 130.204 (?), 30.5.2015 20:11, zobrazeno: 3656x

Prosím Vás môžte mi poradiť čo je mojim hruškám?Každý rok bojujem s hrdzou hruškovou.Predtým som používal Baycor 25 WP.Ten bol veľmi účinný.Potom ho prestali vyrábať a nastal na dva roky problém.Všetky hrušky opadli.Teraz som našiel konečne účinnú ochranu: 1x predjarný postrek, potom 2x Talent+Dithane DG Neotec a neskôr 2x Zato 50 WG+Dithane DG Neotec.Hrdzu hruškovú myslím, že uz nemám.Listy sú krásne zelené, zdravé bez chýb, skvŕn a fľakov.No posledné roky sa mi na hruškách a stopkách objavili na husto roztrúsené čierne bodky.Zotreť sa nedajú.Ale čo ma znepokojuje viac je, že hrušky sú už ako veľmi malé zdeformované akoby pozcvrkávané a hrčaté.Po rozrezaní sú hrušky zdravé.Hnojím v jeseni granulovaným maštalným hnojom a na jar NPK.
Vopred Vam ďakujem za odpoveď a radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 30.5.2015 21:06

Na jaře by se ovocné stromy neměly hnojit chloridovou formou hnojiv tedy ani NPK, lepší je Cererit který neobsahuje chlor a navíc má stopové prvky. Vaší hrušce asi chybí Bór, viz zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.204 (?), 30.5.2015 22:19

Moc Vám dakujem za radu.Je pravda, ze bór a ani hnojivo ktoré ho obsahuje som k hruške nedával :-(.Moja chyba.Ci ho má maštalný hnoj to neviem.Tá deformácia postihuje len plody?Lebo listy mám velmi pekné.A neviete čo môžu znamenať tie čierne bodky/fliačky?A prosím Vás ak by som bór pridal hruške teraz, malo by to priaznivý/liečebný učinok?Ci by sa tá deformácia zrovnala?

Dakujem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika