Černání okrajů listů a skvrny



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?)
8.5.2009 23:07

Proti roztočům je třeba bojovat na začátku vegetace- po vyrašení. V současné době to je obtížnější. Pomůže opakovaný postřik Omite, Nissorun 1O WP, Ortus 5SC a pod. Ochranu je třeba provést ještě v pozdním létě. Při aplikaci výše uvedených přípravků je třeba však dodržet ochranné lhůty!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 176.18 (?), 7.5.2009 13:33

Přesně toto - je tam fotka onemocnění a prostředky.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 8.5.2009 23:07

Proti roztočům je třeba bojovat na začátku vegetace- po vyrašení. V současné době to je obtížnější. Pomůže opakovaný postřik Omite, Nissorun 1O WP, Ortus 5SC a pod. Ochranu je třeba provést ještě v pozdním létě. Při aplikaci výše uvedených přípravků je třeba však dodržet ochranné lhůty!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 9.5.2009 0:41

Tak jsem sem včera dala přesnou adresu na toho vlnovníka, kde je zobrazeno poškození listů a uvedeny postřiky a někdo to vymazal! Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 9.5.2009 0:48

Nemyslíte tohle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 9.5.2009 0:59

To je ono, ta původní adresa nebyla přesná. Jen nechápu, proč to smazali.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 9.5.2009 4:12

Nesmazali to. Máte to tam, jen vám to přepsali na klikací odkaz pod slovem "toto".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 18.5.2009 19:11

Tak vážení... vlnovník to na té hrušce není... neb jsem stříkal jedenkrát dva dny za sebou Omite a nic to nepomohlo, naopak velké dorostlé zelené listy dostaly podivné nahnědlé zbarvení-viz.přesně jako na 1.fotu-Lucasova od Petr Jirgal a malé rozvíjející se lístky odumírají rovnou a zhnědnou do tmavěhněda a jsou suché jak troud... zkrátka přesně jako na fotkách Petra Jirgala.Navíc proti napadení vlnovníkem jasně hovoří i absence charakteristických puchýřků na listech, viz.fota v odkazech na Mendlovu univerzitu.Tak vážně nevím co vlastně naše hrušky mají, ale jedno je jisté, je to totálně likvidační pro nově vysazené stromky-žádné kvalitní přírůstky.Prosím poradte! Typoval bych na nějakou virovou nebo houbovou chorobu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 18.5.2009 22:26

Podle mne se v každém případě jedná o roztoče. Mám ho na tříletém vřetenu Bohemica. Bohužel na stromě se dost obtížně zjišťuje, musí být k dispozici silná lupa, ještě lepší je dát list pod mikroskop. Také jsem dnes stříkal Omite. Problém je, že to je přípravek kontaktní, působí jako dotykový, požerový a dýchací jed, ale jeho fumigační vlastnosti jsou omezené. Je nutné postřikovou jíchou zasáhnout i spodní stranu listů. A to bývá problém.

Proto je nejvýhodnější zasahovat na přezimující stadia po vyrašení sirnatým přípravkem- je to také podstatně levnější. A na letní generaci zasahovat některým z akaricidů v průběhu července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 19.5.2009 9:02

Spodní stranu listů jsem stříkal více než pečlivě, použil i smáčedlo-cukr.Není obtížné postříkat dvouletý stromek, který navíc má malé přírůstky.Dle fotek na odkazu na Mendlovu univerzitu by se mohlo ještě jednat o škůdce Bejlomorka hrušnová, jsou na 1.fotu vidět i ty charakteristické nahnědlé skvrny na ještě zelených listech a na 2.fotu mladé listy zkroucené.Pěkně mě "to" na té hrušce se.e, kupoval jsem kvůli tomu už dva postřiky a nic nepomohlo.Takže ještě postřik Calypsem(Bejlomorka hrušnová),bohužel ted prší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.129 (?), 26.5.2009 21:22

ám ten istý problém, nemôže to byť čerrnání listů hrušně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika