Asijská hrušeň - opylování



Javor3 - (6) - 116.175 (?) 
18.3.2021 15:59, zobrazeno: 1993x

Dobrý den, rád bych poprosil o radu ohledně asijské hrušně. Chci vysadit strom odrůdy Kumoi, nemám místo pro nějakou další do páru, ale hned vedle je hrušeň Boscova hlavice. Myslíte, že je vhodným opylovačem pro tuto asijskou odrůdu, nebo bude třeba nutné část Boscové přeroubovat na nějakou asijskou odrůdu. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 137.234 (?), 18.3.2021 21:25

Mám asijskou hrušeň  kumoi, jeden strom a každoročně má dobrou úrodu. V blízkosti jsou pouze běžné hrušně a opylení je bez poblémů. Je to spíš taková zajímavost. Klasická hruška je chuťově nesrovnatelně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrs - (26) - 99.20 (?), 19.3.2021 23:17

Mám podobnou zkušenost s odrůdou TsuLi. Každoročně dobrá úroda, kolem ní je několik běžných hrušní. V roce 2019 jsem zasadil i Hayatamu, ale ta minulý rok, kvůli pomrznutí květu, nic neměla. Jinak TsuLi je také s méně výraznou chutí, ale to prostě asijské hrušně jsou.  PSM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Javor3 - (6) - 116.175 (?), 20.3.2021 10:45
Díky, už sem dohledal info, že Kumoi je minimálně samosprašná, ale jak píšete, asi to zvládnou normální hrušně. Právě, chcem jen pár kousků pro zajímavost, proto nechci další strom. Je teda pravda, že těch čínských a japonských odrůd je opravdu hodně, takže škála chutí tam bude asi velká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika