Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U nás v horších podmienkach horného Liptova z letných určite Muškateľky, Solanky, Špinka (rodí až po viac ako 10 rokoch a sú škaredé, vraj vynikajúce na pálenie i sušenie), možno Julová (Červencová), ako tak Clappová, i keď u tejto odrody oproti iným vidím rezervy. Z JESENNÝCH nesklame AVRANŠSKÁ (Bonne Luise), tá ma vynikajúcu chuť nevydrží dlho, avšak je veľmi úrodná a veľmi chutná, z silnou špecifickou arómov. Vo vyžších polohách sa chuťovo Avranšskej u nás nič nevyrovná aspoň podľa mojích doterajších skúsenosti má najbližšie do tých kvalít okrem letnej Solanky, práve Hardyho máslovka (len dlhšie trvá kým začína rodiť). Avranšská nieje práve najnáročnejšia ani na pôdu i keď treba brať do úvahy že to sú hrušky strednej veľkosti aby ste nemali úplne drobné braky možno treba aspoň hnojiť. V starých pomológiach bola do vyžších polôh odporúčaná i Salisburyho, hoci má vraj v zlých pôdach trpkú chuť... nemal som tu česť ju zatial jesť... Určite za súšku stojí Hardyho i keď dlho trvá kým začne rodiť. Sú veľké a chuťovo výborné, neznášajú veterné miesta.  Z tých jesenných nenáročných - asi Hardyho najviac uskladnená vydrží..  Odroda môjho detstva je MERODOVA máslovka. V starých pomológiach označovaná za nenáročnú nielen na polohy ale i na pôdu: Merodova máslovka, je šťavnatá, chutná hoci ako tipická jesenná hruška dlho nevydrží, tu je veľa starých stromov po záhradách vo Východnej či L. Petre, videl som jednu aj v L Mikuláši. Mne sa nevzdá ako top hrušká čo do chuti, ale iným ľuďom i kolegom v práci chutili veľmi, sú dobre i na zaváranie. I Charneuská by stala za skúšku, zvlášť sú vraj na sušenie vhodné Zo zimnými by som bol opatrný. Vo vaších podmienkach zimne hrušky asi nie lebo ešte aj tie čo ako tak stredne polohy znesú, sú náročné na pôdu. Na fotke Avranšská.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika