Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja si nemyslím, že je to spála, aj keď to tak na fotke vyzerá. Mal som možnosť pred rokom vidieť veľa stromov postihnutých spálou - popísal som to na vlákne "Bakteriálna spála", takže to nebudem všetko opakovať. Pre diagnózu spály mi nesedia 2 veci - a síce že sú postihnuté len kvety - a listy sú (aspoň podľa fotky) úplne v poriadku, a najmä to, že popisujete rovnaký priebeh pred rokom.    Aj v našej oblasti spála začínala postihnutím kvetov, ale choroba sa NIKDY nezastavila len na kvetoch a VŽDY pokračovala postihnutím listov a dreva príslušnej vetvičky či konára. Priebeh bol vždy RÝCHLY - od postihnutia kvetov po postihnutie listov či dreva prešli väčšinou len desiatky hodín, často len hodiny. Ak to bolo pred rokom u Vás tak, že odumreli len kvety a ďalej sa nič nedialo, tak si myslím že sa o spálu nejedná. Ale netvrdím že mám pravdu, faktom je že priebeh spály konkrétne na ázijskej hruške som nevidel, na našich hruškách a jabloniach bol ten priebeh ale iný, a to riadne drastický. Moja rada je: odstráňte len poškodené ružice kvetov, ale úplne a dôkladne, a denne kontrolujte ako vyzerajú listy v mieste kde Ste odstraňovali kvety. Ak by začali hnednúť a černať, zavolajte si na pomoc odborníka (na Slovensku sa podozrenie na výskyt spály má hlásiť okresnému rastlinolekárovi ÚKSUP-u, prípadne na obecný úrad. Bakteriologickým vyšetrením vedia spálu potvrdiť alebo vylúčiť).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika