Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pre 34.2: Nojabrskaja (syn. Xenia, Oksana) pochádza z kríženia Triomphe de Vienne a Nicolai Krier. Mám 2 stromky, jeden 3-ročný a jeden 1-ročný, oba na duli Adams. Rast je aj na duli dosť bujný. Rodivosť veľmi skorá (už na 1-roč. stromčeku bolo viacero plodov, ponechal som jeden - viď posledné foto). Z 3-roč. stromku som mal tento rok 16 plodov, pri prebierke som najmenej toľko odstránil. Všetky boli veľké, blížili sa k pol kilogramu. Vydržali do začiatku novembra. Chuťovo ju hodnotím ako výbornú.Choroby som nezaznamenal. Špecifickým znakom Nojabrskej je, že listy na mladých výhonkoch sú veľmi bledé, až do žlta, akoby išlo o chlorózu (ale nejde, neskôr stmavnú). Jarné mrazy zvládla bez úhony. K Vašej otázke: bez fotky stromčeka len teoreticky - závisí to o.i. aj od tvaru aký máte/chcete mať a od podpníka. Prvé roky je potrebný výchovný rez, teda vytvarovanie dostatočne pevnej, súmernej a vzdušnej koruny. Treba odstraňovať zbytočne zahusťujúce, zlým smerom rastúce a križujúce výhonky. Skracovať netreba zbytočne, Nojabrskaja dobre obrastá rodivým drevom. Pri hruškách všeobecne treba ustrážiť bujné výhonky po stranách koruny, ktoré často prerastajú stredník a narúšajú jeho dominanciu (ak teda tvarujete klasickú pyramidálnu korunu so stredníkom). Pri dôslednom a správnom výchovnom reze po 3-4 rokoch môžete rez obmedziť na len nevyhnutné zásahy, v podstate prieklest. Pri bujnom raste je možné využiť aj letný rez. Pripájam fotky z tohto roku. IH. (Ide o sortu pôvodom z východnej Európy - Moldavsko, ale výrazne sa presadzuje aj na Západe, kde by ju zrejme neakceptovali ak by nepresvedčila kvalitou).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika