Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Polehla, pracoval jsem léta v ochraně rostlin a dělal postřiky všemi možnými prostředky a tak se chci chemie doma na zahradě maximálně vyhnout.Jediné kde musím dělat postřik je vinná réva tam to bohužel opravdu nejde.Jabloně mám staré odrůdy a vyřadil jsem všechny novější které bez chemie nejdou.Třeba takové Zvonkové mi napadla puklice tak silně že shodilo listy ale taky šlo do kotle.Ale teď k těm hrušním-je velký problém se rzí, je to ale důsledek současného přístupu výsadeb jalovců jako okrasných rostlin což dříve nebylo.Mám s tím taky potíže ale to je diskuse co s tím.Pán zřejmě zasadil stromek do humózní půdy a hrušeň má jiné nároky.Mám velké sady v různých podmínkách, jabloně nejsou problém ale hrušně jsou potvory.Pokoušel jsem zasadit hrušeň na chalupě kde mám šedou slínovku a 500m.n.m.Nechtěly se ujmout a úspěch nastal se stromkem z květináče který roste už třetím rokem a má přírustky 30 cm.Mám problém s hryzci a tak kořenový bal musí být celý v plativu.Je zajímavé že minulá hrušeň která byla úplně na odpis byla zasazena v druhém sadu 400 m.n.m do žlutice/dole je opuka) jen na viviklaný rýč jako lesní stromek a měla ještě ten rok 60 cm přírustek a dnes je to zdravý strom.Prostě mi vychází že s hrušní se nemá člověk mazlit. Vašek

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika