Houby



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
30.9.2023 17:05

Houby příjemně voní a pokud je to skutečně pavučinec různý, tak je škoda všechny vyhodit. Ale nedá se nic dělat, díky za reakce. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 91.196 (?), 18.8.2023 13:04

Prošel jsem se naším habřó a tam bída s nouzí-pár babek, jeden kozák, cosi masáků. Všechny ožraný od rezatých slimošůangry! Letos se to asi v dobré neobrátí, to by muselo opět bohatě a brzo zapršet, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 30.9.2023 14:21

Nevěděl by někdo název houby na fotkách?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.10 (?), 30.9.2023 15:33
je to pavučinec, ale konkrétně který, nedokážu z fotky rozlišit. Možná Pavučinec osikový nebo Pavučinec nádherný, smrtelně jedovatý? Doporučuji nekonzumovat. Preventivně, neboť si jsou pavučince dost podobné a některé z nich jsou opravdu smrtelně jedovaté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 30.9.2023 17:05

Houby příjemně voní a pokud je to skutečně pavučinec různý, tak je škoda všechny vyhodit. Ale nedá se nic dělat, díky za reakce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.10 (?), 30.9.2023 18:33
Doporučuji Vám, pane Petře, abyste zkusil fotky s popisem a dotazem předložit do poradny na portálu ohoubach.cz. Tamní zkušení mykologové Vám určí, co je to za konkrétní druh. Já sbírám a konzumuji jen Pavučinec náramkovitý, který bezpečně poznám. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.205 (?), 30.9.2023 19:00

Zeptal bych se, ale stejně bych je všechny vyhodil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 30.9.2023 20:35

Sesbíral jsem je proto, že byly "masité" a voněly příjemně houbově. Jíst je nebudu, ale typoval bych, že jsou jedlé. Nějaké jedlé pavučince. Klasických hub je dost, cožpak o to, ale smaženici z nějakých výborných pavučinců bych klidně koštnul. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 30.9.2023 21:19

tak přirozeně můžete to zkusit, spousta druhů pavučinců je jedlá. Ale bude to Vaše rozhodnutí. Víte-li stoprocentně, že to je Pavučinec různý, tak proč ho nezkonzumovat, je přeci jedlý. Ale, jak sám píšete, klasických druhů hub je dost. To samé jsem si říkal i já od mládí a tak jsem neměl potřebu zkoušet chuť jiných pavučinců, než náramkovitého. Těch přibližně 45 druhů jedlých hub, které sbírám, mi pro moje chutě vždy bohatě postačilo a nikdy jsem nesbíral ke konzumaci druhy, kterými jsem si nebyl stoprocentně jistý. Ze stejného důvodu mi připadá neuvěřitelné, že někdo pak může zaměnit třeba Muchomůrku zelenou s Holubinkou trávozelenou a pozřít jí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.205 (?), 30.9.2023 23:06

Pavučince jsem nikdy nesbíral. Ale byl jsem na návštěvě u kamaráda na vranovské přehradě, měl jsem plno suchohřibů a i jiných hub a on mně přidal pvučince s tím, že je to jedlé. Doma jsem se podíval do atlasu hub a když jsem zjistil jaké problémy s pavučinci mohou být, tak jsem je vyhodil. Dodnes si myslím, že ten konkretní jedlý nebyl. Vždycky když jsem zkoušel něco nového, tak jsem si moc nepochutnal, protože tam byl vždy ten otazník, není to náhodou nejedlé? Nakonec u nás pavučince moc nerostou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.10.2023 13:55

Druhy pavučinců neznám, pouze z doslechu vím o legendárním pavučinci plyšovém, jež obsahuje deset sloučenin jedovatějších než toxiny muchomůrky zelené, přitom do roku 1958 byl považován údajně za neškodnou houbu. Bylo to díky extrémně dlouhé inkubační době. Děti sice po obdržení smrtelné dávky umírají poměrně rychle, ovšem dospělí týdny až měsíce. Proto mě pavučince moc nelákají, ale rozpoznat pavučince plyšového od pavučince různého by nemusel být až takový problém. Už podle barvy klobouku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika