Urychlovač kompostu



host - 32.19 (?)
15.10.2008 1:15

Tak som cital, ze ked je vela N, tak odchadza ako amoniak. Juro

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 0:34, zobrazeno: 64087x

Zajímá mne váš názor na různé urychlovače kompostu.  Zdravím - Daniela.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.19 (?), 15.10.2008 0:39

Ak je malo dusika, cize vela trevitych casti, listov... Alebo ak chcete smradom nahnevat susedov  Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 0:53

Tím chcete říci, že když se použije urychlovač kompostu, tak potom kompost smrdí?  D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.19 (?), 15.10.2008 1:15

Tak som cital, ze ked je vela N, tak odchadza ako amoniak. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 15.10.2008 7:08

Obchodní argumenty pro prodej urychlovačů vychýzí z toho, že urchylují a podporují procesy v kompostu.  Ale tyto procesy jsou biologické, ne chemické, mikroorganismy jsou bežně přítomny v prostředí. Lidi to kupují, protože si myslí, že urychlovačem odstraní nějakou zásadní chybu, která vede k tomu, že jejich kompost dobře nezraje.  Přesto,  že je jasné, že je tedy nutno odstranit tuho příčinu (přeházet kompost, upravit poměr N: C), je takové řešení pro lidi nepoužitelné-(je banální, je zadarmo, museli by myslet nebo si nedejbože i něco o kompostování přečíst - literatury je všude dost...) .  Taže užití urychlovačů vyhovuje představě, že je dobré tam "něco"  (samozřejmě ekologického)  nasypat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2008 8:58

Myslím si to podobně. V malém kompostéru na trochu trávy a listí může biologický přípravek urychlit rozpad hmoty a tak i vyprázdnění nádoby. Pro kompost na velké zahradě čítající metry krychlové, kde končí většina přírodního odpadu to, dle mého, nemá smysl. Raději nechám přehozený kompost zrát o rok déle. Sype se pak i bez urychlovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.137 (?), 10.11.2016 22:31

Používáme malé kompostéry, necelých 500 litrů (malá zahrada). Žádné urychlovače nepotřebujeme, kompostér je vymyšlen tak, že po dvou, max. třech letech máme krásný kompost. Urychlovače mi přijdou v tomto případě také zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.19 (?), 15.10.2008 10:13

Ono az potom som si uvedomil. Tie urychlovace mozu byt bio aj chem.

Tie chemicke, napr mocovina, su podla vyrobcov nieco take, ako exclusive strava pre bakterie v prostredi. Cize date im travu a dalsi odpad, ale to je len taka dietna, skoro jedalenska strava. A potom date urychlovac a to je nieco ako pecena kacica, a bakterie sa hned ohromne "rozjedia".

Potom moze byt bio vyrobok. To su bakterie, ktore su omnoho vacsi jedaci ako tie v prirode. Taka partia "vyhladovanych kulturistov". Zozeru za kratky cas, co sa da a kompost bude za par tyzdnov.

(To co pisem hore su interpretacie niektorych vyrobcov a predavajucich. Ja sa s nimi nestotoznujem).

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 10:27

Děkuji všem za reakce. Já urychlovače kompostů nepoužívám a jak vidím, tak dělám dobře.  V obchodech jsem viděla nějaké - včetně močoviny, tak jsem jen chtěla znát názor ostatních.  Já nechávám zrát kompost dva roky a také je pak pěkný a voňavý.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2008 10:32

Moje řeč. Přesto nemám nic proti tomu, pokud v kompostu převažuje sláma, drcené větve, listí a kůra, přidat do něj semtam hrst močoviny či Amofosu.  Osobně to řeším tak, že sousedce chovající slepice vyčistím dobrovolně kurník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika