NPK



host - 172.4 (?)
27.1.2011 13:16

Nevím sice, na co potřebujete umělá hnojiva s tak specifickým poměrem živin, ale každá plodina ke svému zdárnému rústu potřebuje všechny živiny. Pokud chcete docílit Vámi uvedené poměry živin, nakombinujte více druhů hnojiv. Za základ použijte NPK (poměr živin je uveden na obalu) a doplňte jednosložkovými hnojivy. Pro dusík je to ledek, pro fosfor superfosfát a draslík podle Vašich požadavků doplňovat namusíte (rostliny jej však potřebují pro vyzrávání pletiv). Tato hnojiva mezi sebou můžete kombinovat bez problémů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Rendy - (4) - 132.26 (?), 28.1.2009 12:41, zobrazeno: 33095x

Trávník hnojím NPK. Nikdy jsem neřešil jeho složení, až nyní, při pokusu o objednání na netu jsem zjistil, že jsou různé poměry živin 10-10-10, 11-7-7, 12-22-16 atd. Poradí mi někdo, jaké složení je vhodné na trávníky? Určitě je i speciální hnojivo na trávníky, ale při 1200 m už koukám i na cenu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.220 (?), 18.3.2009 18:12

Pro trávník je optimální poměr živin 10 - 3 - 7 - 1 (N - P - K - Mg). To je průměr za celý rok, pokud to chcete opravdu hrotit, je nezbytné nakombinovat různá hnojiva - nejlépe NPK+ Mg střídat s nějakým dusíkem, třebas ledkem (opatrně)...

Záleží taky na intenzitě využívání, zátěži, druhovém složení...

Ano, existují spec. trávníková hnojiva, s dlouhodobým účinkem, pro různé typy trávníků, někdy to připomíná přímo kosmické technologie. Ale s klasickými zemědělskými to jde taky a levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.218 (?), 17.4.2009 18:26

Dobrý den,

měl bych menší dotaz, chtěl bych sehnat nějaká hnojiva s poměrem NPK (15-20,- do 10,- 5-10) Vice dusiku, méně fosforu, draslik nezáleží - (spíše méně jak dusiku) pak bych rád nějaké hnojivo(nejlépe univerzalní) s méně dusíku, více fosforu, draslík méně jak dusíku např(5-12,-20-40,-10-15)

Mohl by mi někdo prosím doporučit nějaká ta hnojiva?děkuji tootoo99@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.4 (?), 27.1.2011 13:16

Nevím sice, na co potřebujete umělá hnojiva s tak specifickým poměrem živin, ale každá plodina ke svému zdárnému rústu potřebuje všechny živiny. Pokud chcete docílit Vámi uvedené poměry živin, nakombinujte více druhů hnojiv. Za základ použijte NPK (poměr živin je uveden na obalu) a doplňte jednosložkovými hnojivy. Pro dusík je to ledek, pro fosfor superfosfát a draslík podle Vašich požadavků doplňovat namusíte (rostliny jej však potřebují pro vyzrávání pletiv). Tato hnojiva mezi sebou můžete kombinovat bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 27.1.2011 13:22
no nejspiš nejdřív na hmotu a pak těžce na kvety... canabis indicum ;))))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 27.1.2011 14:08

Na této adrese naleznete příbalové letáky hnojiv NPK, které by Vás mohly zajímat.Jsou to hnojiva firmy YARA což je firma vyrábějící např.známý kristalon.Zdejší firmy jej pak napytlíkují po půl kilogramu, dodají krabičku a pak draze prodávají.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 27.1.2011 14:23
nenašel jsem cenik... jinak maji docela zajimavý sortiment prumyslových hnojiv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 27.1.2011 14:37
U velkých výrobců ceník nenajdete.V České republice samozřejmě zastoupení mají.Už jsem psal, dodávají např.jednotlivé druhy kristalonu.Některé jednotlivé druhy hnojiv včetně ceníku seženete ve velkoobchodních prodejnách se zahradnickými potřebami.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.106 (?), 30.10.2010 12:52

Zdravím,

jestě než jsem se snažil zjistit něco o hnojení trávníku jsem pro prořezání pohnojil hnojivem od agra NP 11,49. Nemůže ten fosfor nejak ponicit travnik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika