Míchání hnojiv



host - 180.6 (?)
11.9.2019 17:37

Zda je vhodné pro podpoření přechodu do generativní fáze jahod dodávat dusík je věc názoru, já jsem ve více studiích četla, že naopak fosrorečno-draselné (hlavně draselné) hnojivo bez dusíku tento přechod podpoří a nemám důvod tomu nevěřit.

Ekolist PK-1 už není v prodeji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 35.93 (?), 11.9.2019 16:04

Dusicnany v rajcatech mate, i kdyz o tom asi nevite. Rajcata maji obecne nizky obsah dusicnanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.93 (?), 11.9.2019 15:48

Abyste optimalne hnojila dusikem, musela byste merit obsah dusiku v pude, coz neni levna zalezitost. Problematika dusiku v pude je dost slozita. 

Bezdusikate hnojivo neni podle mne nutne ani vhodne, pro jahody se pouzivaji hnojiva Kristalon s nizsim obsahem dusiku (Cerveny, Oranzovy, Hnedy). Pro zakladani kvetnich pupenu se pouziva hnojivo Kristalon Gena (Super Red).

Bezdusikate koncentrovane tekute hnojivo je napr Ekolist PK-1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.249 (?), 11.9.2019 16:12

Dobrý den.  Je možné sehnat KRISTALON GENA V MALÉM BALENÍ? A jestli ne čím hnojit jahody pro zakládání pupenů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.106 (?), 11.9.2019 16:50

Kristalon Gena v malem baleni neni. Zkuste Kristalon Gold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.6 (?), 11.9.2019 17:37

Zda je vhodné pro podpoření přechodu do generativní fáze jahod dodávat dusík je věc názoru, já jsem ve více studiích četla, že naopak fosrorečno-draselné (hlavně draselné) hnojivo bez dusíku tento přechod podpoří a nemám důvod tomu nevěřit.

Ekolist PK-1 už není v prodeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.106 (?), 11.9.2019 17:59

Zalezi na obsahu dusiku v pude. V srpnu nekteri pouzivaji bezdusikate hnojivo (Yara Tera) Krista MPK, prodava se jen 25 kg. Ekolist PK-1 budou mit v Polsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.6 (?), 11.9.2019 20:16

Určitě záleží na obsahu dusíku v půdě, ale ten já nejsem schopná měřit, pouze usuzuji z toho, jak to roste. Letos vypadaly jahodníky po sklizni hodně uboze, asi je to vedro v červnu hodně vyčerpalo, ani odnožovat nechtěly, tak jsem je pohnojila organo-minerálním hnojivem a jak se pěkně zazelenaly a rozbujely. No tak jsem to chtěla v srpnu trochu zarazit, aby právě přešly do generativní fáze. Teď se dost ochladilo, tak už možná přešly, ale raději ještě tak týden počkám, pak dostanou trochu podzimního NPK s hodně draslíku a to by mohlo pro letošek stačit.

25 kg balení je pro mě moc, to bych nespotřebovala ani do konce života. Do Polska je to pro mě dost z ruky, to už raději zajedu do Lovosic pro PKsol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.106 (?), 11.9.2019 20:33

Po prechodu do generativni faze (den kratsi nez 13 hodin - kolem 10.9.) potrebuji rostliny zvysene mnozstvi dusiku.Hnoji se cca od 15.9., Kristalon Cerveny nebo Kristalon Gena popr. Gold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.6 (?), 11.9.2019 20:53

Po přechodu dusík potřebují, to vím, to bezdusíkaté hnojivo jsem chtěla na hnojení v srpnu, abych ten přechod podpořila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.6 (?), 11.9.2019 13:49

S tímto názorem se rozhodně neztotožním.

1. Když něčemu nerozumím a zajímá mě to, snažím se o tom najít co nejvíc informací, abych tomu právě porozuměla. Vzdělávání je prospěšná věc.

2. Rozhodně si nemyslím, že ke hnojení rajčat vystačím se dvěma krabičkama Kristalonu. Na jaře si myslím, že je mnohem lepší nějaké pevné organické nebo organo-minerální hnojivo, Kristalon Start nemíním používat vůbec. K přihnojení během vegetace můžu použít Kristalon Plod a květ, ale ten mi černání rajčat nevyřeší. Navíc něco podobného už mám (NPK 18-6-28). Lepším řešením by byl Kristalon Zdravé rajče, ale i tam mi přijde příliš dusíku, zvláště na druhou půlku vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika