Koňský/kravský hnůj



host - 122.179 (?)
24.9.2009 19:40

Nevím, kdo by to vyslovil.Koňský hnůj je záhřevnější než kravský, nikoliv lepší.Hodí se jako nastýlka do pařenišť, ale co do hnojivosti kravský hnůj nedohoní.Nedostatek kravského je někdy suplován koňským(v granulích).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 55.4 (?), 24.9.2009 18:18, zobrazeno: 20131x

Jelikož jsem úplný laik a začátečník, mohla bych se zeptat, v čem konkrétně je koňský hnůj lepší než kravský? Předem děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 24.9.2009 19:37

To byste si musela najít informaci z nějaké zemědělské literatury. Jedna z rozdílných vlastností je, že koňský hřeje. Tedy dá se s ním udělat pařeniště. Kravský taky, ale méně a ne tak dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 24.9.2009 19:40

Nevím, kdo by to vyslovil.Koňský hnůj je záhřevnější než kravský, nikoliv lepší.Hodí se jako nastýlka do pařenišť, ale co do hnojivosti kravský hnůj nedohoní.Nedostatek kravského je někdy suplován koňským(v granulích).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 103.101 (?), 25.3.2010 9:43

Prosímo co nejrychlejší radu. Včera jsem si pořídila kravský hnůj. Na podzim jsem jej nesehnala. Teď na jaře, snad kromě brambor se nic nehnojí kravským hnojem, abych rostliny nespálila. Potřebuji hnůj usladnit do podzimu, aby nezapáchal, nebo aby zapáchal co nejméně. Mám jej nedaleko kuchyně. Co mám na něj dát? Lepenku a zasypat zemí, nebo fólii? Momentálně jej nemůžu míchat se zemí z prostorových důvodů a také zatím nemám drny z trývy, které bych na papír dala vzůru kořeny.Také zatím nemám seno z trávníku a budu jej mít až nekdy v létě. Trávník budu zatím jenom zakládat. Máte nekdo zkušenost s bezzápachovým uskladněním hnoje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 25.3.2010 9:58
ja bych ho tou zemi smichala ale kdyz nemate ten prostor, tak reseni je jeste takove naladovat do igelitovych pytlu..nemam ted na mysli pytle na odpadky, ale ty hrube -Videla jsem takove v obi i dokonce koupila na prevoz hnoje, kdyz do dobre zavazete tak to ani moc nejde citit... Snad me tu nekdo nezkritizuje, ze to poskodi kvalitu hnoje... to je jen muj nazor a zkusenost,,,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 25.3.2010 11:09

Stejné jako se suchým deštěm... Založte to do figury =hromada, čtverec či obdélník s mírně šikmými boky. Pokud možno do stínu. Rovnejte při skládání, uplácávejte. Jestli máte, posypte aspoň trochu hlínou. Víc s tím teď nenaděláte, když nechcete kompostovat. K zápachu. Hnůj smrdí. Budete smrdět, když s ním budete pracovat. Bude si tiše smrdět v zákoutí zahrady, kde je složený. Je to prostě hnůj. Romantika, kterou tak závidí Pražáci vesničanům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 112.43 (?), 25.3.2010 12:23

Děkuji za radu. Pytlování se mi nezdá, ale zkusím z něj udělat pyramidu. Možná to bude v ní i lépe zrát. pyramida by měla m ít magický účinek. jenom mám probléms tím stíne. Hnůj bude celý den na slunciá. Stín mám jenom před vchodem a nerada bych měla v domě nějaké brouky z hnoje. (Nevím zda v něm jsou-. možná hovniválové). Myslím, že budu bojovat s mouchama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 112.43 (?), 25.3.2010 12:27

Omlouvám se za chyby. Kleká mi internet, tak se snažím rychle něco napsat. Napadlo mne, že stín by mi vytvořily i desky. Tak půjdu na to. Od zítra má pršet, tak ať ještě něco stihnu. Mají mi přinést ještě jeden vozík hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 25.3.2010 12:27
ja mam pro svou potrebu hnuj slozeny na hromade, protoze mame kravy, tak mam dost a jsem z vesnice a tak nepachne mi to asi jsem zvykla... ty pytle si obvykle bali lidi z mesta aby to nesmrdelo a lepe manipulovalo... ale jinak je to trosku zaduseny ten pach,,,ale nadruhou stranu to po rozbaleni vice smrdi nez kdyz ten pach unika postupne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.146 (?), 26.5.2011 13:13

konský hnůj se rychleji rozkládá, kravský obsahuje více živin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika