Jak vyřešit problém s herbicidy po hnojení trávníku Travinem



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.72 (?)
21.5.2019 16:43
Presne ako píše bred_ik - každý vie čítať a má v hlave mozog aby si zvážil čo vo svojej záhrade použije a čo nie. Ja len dodám, že celkom kvalitný trávnik sa dá dosiahnuť aj bez chémie (viď foto). Časť sadu mám zatrávnenú, nikdy som nepoužil žiadny selektívny herbicíd na jeho "vyčistenie", nerobím ani vertikutáciu, hnojím minimálne. Potrebné je ale pravidelné kosenie (čo je dosť veľká otrava) a zavlažovanie (čo je otrava o niečo menšia). Z času na čas treba tiež klesnúť na kolená a nožom vyrezať zopár púpav. Najprácnejšie je obnovovanie kruhov bez trávy pod stromami. Našťastie teraz netreba už dlhší čas zavlažovať (asi pomohli tie náreky ohľadom sucha ktorými sa to tu pred časom hemžilo). IH





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.72 (?), 21.5.2019 16:43
Presne ako píše bred_ik - každý vie čítať a má v hlave mozog aby si zvážil čo vo svojej záhrade použije a čo nie. Ja len dodám, že celkom kvalitný trávnik sa dá dosiahnuť aj bez chémie (viď foto). Časť sadu mám zatrávnenú, nikdy som nepoužil žiadny selektívny herbicíd na jeho "vyčistenie", nerobím ani vertikutáciu, hnojím minimálne. Potrebné je ale pravidelné kosenie (čo je dosť veľká otrava) a zavlažovanie (čo je otrava o niečo menšia). Z času na čas treba tiež klesnúť na kolená a nožom vyrezať zopár púpav. Najprácnejšie je obnovovanie kruhov bez trávy pod stromami. Našťastie teraz netreba už dlhší čas zavlažovať (asi pomohli tie náreky ohľadom sucha ktorými sa to tu pred časom hemžilo). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika