Hnojivo do jímky?



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
15.6.2009 12:39

Nie je to dobra myslienka....asi by sa to zlomilo a nieco tam zacalo rast. Mohlo by Vam to skomplikovat zivot. Ale ak chcete s tou zalievkou hnojit, existuju vyrobky na zaklade venturi systemu. Vidi sa mi, ze sa o niecom takom uz tu diskutovalo. Pomocou takychto zariadeni mozete z druheho zdroja davkovat do cerpanej vody tekute hnojivo (a zalievat zmesou vody z dazdovej vody a hnojiva). Nie je to lacne, ale da sa to kupit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 15.6.2009 8:09, zobrazeno: 6298x
Zdravím Vás,
napadla mě asi volovina, ale chci se ujistit, že to tak opravdu nepůjde.

Máme jímku 15m3 plnou vody (jde tam jen dešťová voda), s touto vodou zaléváme trávník. Napadlo mě, co by se stalo, kdybych rovnou do jímky nasypal rozpustné hnojivo a postupně jej vyzaléval. Bude to fungovat?

Nebo po 14 dnech zaroste řasami (bez světla?) a bude zahnívat?

Díky za Vaše postřehy
Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.6.2009 9:41

Asi by to šlo, ale já bych to nedělal. Všechny agrochemikálie se doporučuje použít krátce po naředění. Řasy bez světla sice neporostou, ale hnojivo se může rozkládat, některé složky spolu reagovat a posléze odvětrat (amoniak). Navíc čistou dešťovou vodu z jímky je možno použít i jinak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 15.6.2009 12:39

Nie je to dobra myslienka....asi by sa to zlomilo a nieco tam zacalo rast. Mohlo by Vam to skomplikovat zivot. Ale ak chcete s tou zalievkou hnojit, existuju vyrobky na zaklade venturi systemu. Vidi sa mi, ze sa o niecom takom uz tu diskutovalo. Pomocou takychto zariadeni mozete z druheho zdroja davkovat do cerpanej vody tekute hnojivo (a zalievat zmesou vody z dazdovej vody a hnojiva). Nie je to lacne, ale da sa to kupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 15.6.2009 13:31
díky za názor, také jsem si myslel, že by to nebylo úplně šťastné řešení. Ventury system bude urcite lepsi reseni, mám i nápad jak neco podobného vytvořit doma. Zkusím to. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.145 (?), 15.6.2009 14:03

Já bych nedělal ani jedno - jestli je ta voda z jímky, bude určitě ledová a na zálivku se moc nehodí. Radši si sežeňtě sud velikosti odpovídající ploše trávníku, přečerpejte vodu a nechte prohřát. Až nebude studená, nasypejte do něj hnojivo a vodu čerpajte ze sudu. Já to tak dělám ke vší spokojenosti. V létě stačí, když ráno napustím 500l a do večera je skoro i teplá. Obykle i solidní firmy, které nabízejí podzemní nádrže, dodávají (někdy i v ceně) sud, který je přímo kompatibilní s jejich propojovacím systémem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 15.6.2009 15:01
zalévám přes rozprašovače, určitě se v té mlze voda ohřeje alespoň o 5°C... a to už by mohlo stačit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.145 (?), 15.6.2009 16:25

Nevím o kolik se zahřeje, ale je to stará známá věc, že voda je lepší teplá ze sudu. Když jsou letní vedra, v sudu klidně má téměř 30, to z hadice přes postřik určitě nebude. Navíc je jednodušší dávkování, lze použít jakékoliv hnojivo, které se dá rozpustit, dávkování je taktéž přesně a systém je bezporuchový. To Vám venturi nezajistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika