Hnojení ovocných stromků



Stránky: 1,  2   
Martin7 - (7) - 196.170 (?) 
19.3.2009 7:14, zobrazeno: 33244x

Dobrý den,

zajímalo by mě čím a kdy hnojíte ovocné stromky. A jaké s tím máte zkušenosti.

díky

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 122.179 (?), 19.3.2009 7:23

S tímto problémem se nejlépe obraťte na kolonku Vyhledávání,vyplňte ji a stroj zjistí, co všechno už tady bylo kolem hnojení na přetřes.Určitě toho najdete dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.10 (?), 28.10.2011 22:57
Dobrý den, já ke stromkům (jablo, hruška, švestka) na podzim dávám kravský hnůj. Jedno kolečko hnoje rozložím na zem okolo stromku a přes léto k nim dávám posečenou trávu ze zahrádky. Zatím spokojenost. Rostou jako z vody a na jabloni už byla letos i úroda. Jsou to stromky staré 4÷6 let. Někde jsem ale slyšel, že jabloně po hnoji mohou dostat rakovinu. Je na tom něco pravda? Má tento způsob hnojení nějaká možná negativa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.44 (?), 14.1.2012 16:32

Hnovijo dělám vcelku jednoduše. Mám kompostér, tam hážu všelijaký odpad, od trávy k starému ovoci a zelenině a mám o hnojení postaráno :) Rychlé, jednoduché a nemusím nic kupovat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.1.2012 16:55

Já budu letos hnojit Cereritem v dávce uvedené na balení. Ovocné stromky koření hlouběji, proto se musí hnojit dříve, koncem zimy. Hnojím tak začátkem března, třeba i na zbytky sněhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
palmera - (3) - 63.251 (?), 24.2.2012 10:34

Nechápu rozhazování hnojiva na sníh. Doporučuje to i autor článku v rubrice Kalendář.Hnojivo by se mělo zapravit do půdy, jinak se skoro všechen dusík ztratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.10 (?), 24.2.2012 10:52

Dobrý den. S tím dusíkem je to poměrně složitější, ale rozhodně se všechen dusík vázaný v granulích hnojiva neztratí. Dokonce se uvolní jen zcela napatrně, pokud vůbec. Na to uvolnění potřebuje totiž jiné podmínky, než jen pouhý pobyt na sněhu. Ale to už je na jiné psaní, na webu je toho spousta. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 19.5.2012 8:50

S tim se da polemizovat, ale je faktem, že co nazor to jine řešeni.Pro ty kdož pracovni zabavu a relax na zahradkach nevymysleli a snaži se ji vyhnout tak to proste rozhozeni po povrchu stači.Vypar a odsušeni pudy je běžna věc v přirodě je samozřejmosti, a je lhostejno zda se jedna o pouhou čistou zavlahu nebo hnojivy koncentrat.A je tež na považenou plynne ztraty, ale to je jina otazka.Zapravovani granulovaneho hnojiva do pudy ma kromě vlastniho hnojiveho učinku ještě jeden přidruženy efekt a tim je provzdušněni a odpleveleni okoli kminku.Proto se dřive kolem ovocnych stromku dělaly misy bez rostlin, a dnes herbicidni pasy.Zapravenim granulovaneho hnojiva(ktere se pomalu a pomaleji rozpoušti a tim hnojivy efekt trva dele) nejenže přerušime vyživu ostatnich vedlejšich rostlin na ošetřene ploše se vyskytujici ale i podpořime kořenovy system vlastni rostliny kdy se toto hnojivo dostane bezprostředně k jeho kořenum.-Jinak dusikate hnojiva je nejlepši použivat až na jaře v době rašeni a počatku vegetačniho roku.Pro podzimni hnojeni se absolutně nehodi z duvodu zmrznuti a vymrzuti nepřipravenych rostlin pro fazi zimniho vegetačniho klidu.- Na zahradkach a malovyrobach spiše doporučuji kapalna rychle pusobici hnojiva, ty maji rychly start a kraši pusobeni, tedy pusobi pouze do doby zrani a sklizně.- Jinak u modernich podnožovych materialu nelze aplikovat zasady a zkušenosti z vysokokmennych vysadeb našich dědu a pradědu, kořenovy system těchto rostlin je odlišny, je přizpusoben rychlejšimu startu do plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.226 (?), 27.2.2012 19:20

Výborná je močovina. Já ji používám takto :

1.dubna   5 g na m2

10. května   3 g na m2

15. června 2 g na m2

20. června Kristalon 0,5 %   na list

27. června Kristalon 0,5 %  na list

10-20. října síran draselný 5dkg na strom

30. října 6 % postřík na list 6 dkg na 1 strom

Další živiny dodávám podle kondice stromů.

Hnůj dodávám pouze ve formě kompostu. Příkladem jsou pro mne velkovýsadby jabloní, kde hnůj vůbec nepožívají.    Vladislav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.181 (?), 11.4.2012 14:09

Osvědčila se mi rada od kamarádky, která má asi 20 ovocných stromů. Kolem kmenů stromků, v takové vzdálenosti od kmenu jako je úroveň konců větví v koruně stromu, vyhloubí do země díry kolíkem (asi 25-30 cm) a do nich nasype cererit. Již po dva roky jsem to dělala a úroda byla pěkná. Cererit po nasypání zakryji asi 10 cm vrstvou hlíny a zašlápnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika