Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Popisu také možnou péči o kvalitu "země" pod stromy. Řekl bych že základem úspěchů, výnosů, je podíl organické části v půdě (humusu, huminovych kyselin a fulviokyselin), protože na ne se pak nejlépe váže případné minerální hnojivo. Já osobně, protože mám v péči jak velmi staré tak i mladé stromky, jsem začal nejdříve s nakyprenim tj. odtravnění příslušné plochy protože mi to zajistilo nejvyšší navýšení úrody oproti původnímu stavu. Půda je celá plošně obdelana a dá se aplikovat cokoliv. Také mě nebaví udržovat plošně celou zrytou plochu odplevelenou a tak používám různé vyseti plodin na zelené hnojení či travin, které následně zaryvam. Výhoda: organická hmota vznikla přímo v místě, různě hluboké prokoreneni nakypruje půdu i v hlubších vrstvách, kam se jinak nedostanete, a často schopnost těchto plodin přijímat nedostupnosti formu např. fosforečnanů a tím ji předávat do koloběhu živin. Dá se různě nacasovavat třeba když je sucho neset nic nebo nechat jetelotravni smesku třeba tři roky, sekat, udržovat pochuzi a pak zase po třech letech zaryt a tak dokola. Může to být i docela extenzivní péče avšak s dobrými výsledky. U mě efektivní, objektivní zlepšení původního stavu, praktikuji tak 12 let. __ K. z B.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika