Nocenka



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?)
20.6.2011 14:31

Popis Vaší květiny spíše než na nocenku (Mirabilis jalapa) ukazuje na některou z pupalek - Oenothera.

Myslím, že ji bez problémů můžete zastřihnout (raději včas, třeba když bude cca 20-30 cm vysoká), že poté obrazí více výhonky - rozvětví se a na koncích opět vytvoří květy.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 184.139 (?), 14.6.2011 22:45

já jsem dala na jaře nocenku asi 10cm do země a už krásně roste, ale mám ji prvním rokem, tak nevím jakej květ bude, pak pošlu foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.145 (?), 18.6.2011 17:05

Dobrý den,

asi před 4 lety jsme koupili domek, u kterého byla zasazená nočenka. Kvete krásně žlutě. Nikdy jsem s ní nic nedělala, prostě rostla sama od sebe, v zimě jsem ji nechávala v zemi.

V loni vůbec nevyrostla, tak jsem si myslela, že zmrzla. Letos opět vyrašila, je dnes asi metr vysoká a má krásné květy. akorát že nikdy to nebyl keřík, vždy jen 2 vysoké tyčky, keré na koncích kvetou. teprve letos má několik dlouhých šlahounů. Můžu ji příští rok, až bude zase vyrůstat, nějak zastřihnout, aby udělala kompaktní keřík, nebo bych se tímto střihem připravila o květy? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?), 20.6.2011 14:31

Popis Vaší květiny spíše než na nocenku (Mirabilis jalapa) ukazuje na některou z pupalek - Oenothera.

Myslím, že ji bez problémů můžete zastřihnout (raději včas, třeba když bude cca 20-30 cm vysoká), že poté obrazí více výhonky - rozvětví se a na koncích opět vytvoří květy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 10.3.2015 20:26

Zdravím.

Dnes jsem si koupila v Kik dvě hlízy nocenky, už mají narašený malý pupen. V prodejně byly v teple. Mám je zkusit dat do lednice a přibrzdit pro pozdější výsadbu nebo je můžu vysadit do květináče a dát do chladu? V tom květináči bych je pak měla ráda i přes sezonu.

A ještě dotaz, 40l květináč by jim měl stačit, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 18.3.2015 18:08

Sice už je týden v tahu, ale jestli jste nocenky dala do květináče, zasypala zeminou a nechala někde bez mrazu, bylo to dobře. Možná by snesly trochu navlhčit. A ven až nebude hrozit mráz. Tak to dělám už pár let. A na podzim je nechám vyschnout a i s květináčem vrátím opět tam, kde nezmrznou. Před dalším jarem vyklopím, zkontroluju a znovu dokola. Zralá semínka rozdávám a už nemám pomalu komu. Když se zasadí/ vysejí přímo do země na slunné místo, taky prospívají. Zatím nikdy nevymrzly a nebo se možná obnovují z popadaných semen. Nijak to nezkoumám. A ani je nechodím zalévat. Ty květníkové samozřejmě ano a taky jim na začátku podsypu NPK na celou sezónu. 40 l květináč je velký až dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 18.3.2015 19:38

Díky. Zrovna dneska jsem je píchla do země, teda prozatím do menších květináčů, vysokých širších růžáků. Jsou v bezmrazé, ale studenější prostoře. Pak je dám ven i s tím, nakonec na záhon k posezení. Dno má docela velké otvory, případně ho odřežu úplně. Už se na ně těším, hlavně jakou barvu budou mít, byl to mix bez označení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 9.4.2015 14:34

Zkoušel je někdo nařízkovat? Jako jiřiny? Z jedné "mrkve" rostou dva až tři výhony, přijde mi to zbytečně moc. Uvažuju, že by se to asi dalo vylomit a dat zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 12.4.2015 13:26

Hm, tak asi nezkoušel, budu muset zkusit naslepo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.105 (?), 19.8.2015 12:12

Tak jenom doplnění - výhony, co byly navíc, jsem odlomila až u mrkve, dala do nádoby s vodou. Pustily kořínky celkem ochotně, pak jsem je normálně zasadila ven, rostou a kvetou. Mám dojem, že horší pro ně byl nájezd slimáků než letošní vedra a sucha. V kždém případě si na další rok nasbírám semínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 27.1.2016 20:17

Tak další rok je tu, semínka jsem si nasbírala, kdy tak začít s předpěstováním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika