mečíky(gladioly)



host - 248.124 (?)
27.2.2014 18:50

Pokud není ani vyschlý, ani plesnivý, tak vám normálně poroste. Jinak dávám mečky do chladničky, tak bych zkusila otevřít skleničky a dát je ještě do té poloviny dubna tam.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 248.124 (?), 27.2.2014 18:50

Pokud není ani vyschlý, ani plesnivý, tak vám normálně poroste. Jinak dávám mečky do chladničky, tak bych zkusila otevřít skleničky a dát je ještě do té poloviny dubna tam.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.124 (?), 15.6.2006 15:29
Gladioly se množí brutem a ty pak kvetou za rok, hlízy narostou z kuliček brutu po vysazení do sklizně hlíz a brutu. odstranit po sklizni brut od mateční hlízy a pak zjara vyset. pěstuji také mečíky již přes deset let a mám s tím zkušenosti. Hanka Pitelová z Drnovic u Vyškova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.152 (?), 13.8.2006 22:06

Brut vysévám podle počasí již koncem března do řádků 4cm hluboko. Pro rychlejší klíčení je třeba brut před výsevem oloupat nebo alespoň narušit tvrdou slupku.Pro výsev si vybírám největší brut z nejlépe kvetoucích rostlin a tím předcházím jejich degeneraci. Převážná část brutu vykvétá již prvním rokem, květy je však nutné včas odstranit aby narostla dostatečně velká hlíza, které sklízím až po prvních mrazících během října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.89 (?), 29.4.2008 18:14
Pro hosta 119 62 ze dne 22.04 2008. mohl bych požádat o kontakt? máte opravdu nádherné mečíky. Manželka je má moc ráda. Rád bych ji udělal radost. Děkuji. frcerny@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 23.6.2008 9:22

V zimě jsem si koupila plný sáček hlíz mečíků. Zahradu teprve dáváme do pořádku (byla řadu let neudržovaná, spíš rumisko), tak jsem pro spousu jiné práce na mečíky zapomněla. Včera jsem je objevila v dílně. Některé jsou narašené, některé scvrklé. Ještě jsem je rychle napíchala do země, ale nevím, jestli to vůbec má smysl a jestli je raději nevyházet a nekoupit později na příští rok nové.

Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.120 (?), 23.6.2008 9:35

Taky se mi stalo že jsem na ně zapomněla.Normálně vyrostly a kvetly až v září.Všichni se divili když jsem nesla kytku gladiol a už bylo chladno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 28.6.2008 12:34
Tak konečně už první vykvetl:-))
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika