Honzík



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
13.8.2008 8:19

Děkuji zkusím to, protože se mi ty oddenky každý rok nějak ztrácí.Pořád jich mám méně.místo aby přibývaly.Letos krásně a bohatě kvete a semínka se jen sypou.Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 12.8.2008 9:25, zobrazeno: 10972x

Dobrý den.Nemáte někdo zkušenost s pěstováním honzíků ze semínek?Zatím jsem sadila jen hlízky.Semínka jsou strašně drobounká tak nevím jak je vysadit a kdy.Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.8.2008 17:01

Honzík se nejlépe množí oddenky -  po odkvětu nechat zatáhnout a uložit na suchém a teplém místě, před rašením (únor až březen - podle teploty) oddenky vyjmout a vysadit do nového substrátu. Pokud chcete zkusit semínka, tak bych vysévala již v únoru velmi mělce (například jako celer). pod zákrytem - třeba z igelitu.  Potom přepykýrovat stejně jako celer.  Myslím že je to složitější, ale za zkoušku to stojí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 13.8.2008 8:19

Děkuji zkusím to, protože se mi ty oddenky každý rok nějak ztrácí.Pořád jich mám méně.místo aby přibývaly.Letos krásně a bohatě kvete a semínka se jen sypou.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 26.8.2008 14:07

Množení Achimenesů semeny může být zajímavá zkušenost. Tak vznikly všechny pěstvané odrůdy... že, někdo je vyset musel(asi s výjimkou těch tetra).  Sám se k tomu tak trochu chystám, ale zatim jsem se teda neodhodlal...

Otázka je výběr rodičů... že, přeci nechceme vypěstovat něco průměrného... Pak můžete ale očekávat rozdíly u potomstva, což může být zajímavé... Achimenesy (Gesneriaceae) mají proterandrické květy. Nejprve jsou po otevření zralé prašníky, přičem se stářím květu se tyto prašníky začnou stahovat v trubici květu dozadu. Rozdvojená blizna se naopak prodlužuje dopředu a zvětšuje se. Rostlina tak zabraňuje samoopylení. Vyberete květ který se otevřel a má otevřené prašníky, pyl z něj přenesete na květ s vyzrálou bliznou... obvykle rozchlípenou a zvětšenou.(prašníky jsou již seschlé a stažené dozadu.)

Semena budou asi hodně mrňavá... prý se má celá suchá tobolka uschovat a výsev provést na jaře.

Podle mě se to určitě vyplatí:-)

Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika