Gardénie



Luciena - (39)
22.5.2006 8:48
Gardénie je poměrně náročná rostlinka. Ale jen na druh péče, ne na péči samotnou. Ke zdárnému růstu potřebuje nepřemokřený substrát, zálivku měkkou vodou - nejlépe dešťovou, pravidelné hnojení a správné je umístění na světlém místě, kam slunce svítí buď pouze ráno nebo pozdě odpoledne. I pokud větší část listů zpočátku opadá, je gardénie schopná naprosté regenerace. Aby si udržela kompaktní růst, je dobré ji po odkvětu sestřihnout. Já sama gardénie pěstuji a dělají mi radost už několik let.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
pepaz - (1), 20.5.2006 10:19, zobrazeno: 60762x
Dostali jsme květináč s gardénií.
Opadávají jí listy a poupata. Stojí u okna směrem na sever, zaléváme ji dost, hnojíme, nic nepomáhá.
Umí někdo poradit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luciena - (39), 22.5.2006 8:48
Gardénie je poměrně náročná rostlinka. Ale jen na druh péče, ne na péči samotnou. Ke zdárnému růstu potřebuje nepřemokřený substrát, zálivku měkkou vodou - nejlépe dešťovou, pravidelné hnojení a správné je umístění na světlém místě, kam slunce svítí buď pouze ráno nebo pozdě odpoledne. I pokud větší část listů zpočátku opadá, je gardénie schopná naprosté regenerace. Aby si udržela kompaktní růst, je dobré ji po odkvětu sestřihnout. Já sama gardénie pěstuji a dělají mi radost už několik let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.214 (?), 14.6.2007 10:48
Dostala jsem gardénii v práci, kancelář je hodně teplá slunce ranní. Přesto, že keřík má nasazená poupata, už 14 dní jsou stále stejná a nerozvila se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.190 (?), 29.1.2008 18:54

My jsme čekaly na rozvití minimálně 2 měsíce, pak se rozvíjely postupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.130 (?), 20.2.2008 9:46

To můžu jen potvrdit...gardenii mám..a  na první rozkvetlé poupě jsem čekala taky skoro 2 měsíce...už jsem myslela,že i snad odpadne...ale sláááva...radost z té vůně je nepopsatelná:o)...pěstování zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.136 (?), 7.3.2008 20:06

Z vlastní zkušenosti vím že gardénie nesnáší průvan neměli byste ji přemisťovat nepřemokřit ale ani nenechat vyschnout má ráda odpolední sluníčko kyselou půdu a hnojivo s nízkým pH, když to všechno dodržíte kvete nádherně každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.6 (?), 17.3.2008 14:08

Koupili jsme si gardenii, ale vůbec se nám nedaří. Snažíme se vše dodržovat dle doporučení známých, ale marně. Konečky lístků (i malých a čerstvých) hnědnou a opadávají, rostlina ztrácí tvar a zjevně na tom není dobře. Mohl by nám někdo poradit, v čem děláme chybu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.80 (?), 26.3.2008 9:21

Mohla bych se takze zeptat. Gardenie uz mi zacina krasne rozkvetat. Ale potrebuji zjistit, jestli ji mohu v kvetu presadit. Zda se mi, ze v kvetinaci z prodejny nema az zase tolik mista. Diky.Julie (juliaa@centrum.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.35 (?), 27.3.2008 16:10

Dočetla jsem se, že se nedoporučuje přesazovat v době květení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.80 (?), 28.3.2008 12:11

Ano, dekuji. Uz jsem to take nasla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika