Durman - žloutnou listy



host - 168.48 (?)
5.8.2009 20:25

Zacházím s nimi velmi podobně ale letos asi před čtrnácti dny najednou mi durman který měl asi 6O květů, některé rozkvetlé jiné těsně před rozkvětem svěsil květy i listy a během dvou dnů byl kaput.Nevím co se mu stalo, byl asi na úpalu jak byly ty vedra, Nikdy se mi nic takového nestalo, durmany pěstuji hodně let tenhle byl bílý mám ještě oranžový a růžový. Kdo poradí co se mu asi stalo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 134.89 (?), 8.3.2009 17:03

...moje zkušenost je, že durman-datura má sice rád plné slunce ale polední úpal mu nesvědčí. Jinak na hnojení náročný není a s NPK se vůbec nic nezkazí.Já ho pěstuju již více než 10 let a nenadělám s ním žádné caviky - koncem září přenesu pod střechu, nechám krutě zaschnout, zakrátím aby se vešel do komory která nemá okno, ale skladuji tam jablka, takže docela dobré klima.Přes zimu byl asi 2x slabě zavlhčen.Ted je to týden jsem ho vynesl do chladné ložnice cca 18 stupnů, na světlo a pořádně zalil.Už se na něm objevují výrazné puky, takže jej brzy dotvaruji, na kmeni puky odstranuji pěstuji jej jako asi180 cm vysoký strom.Za měsíc ho vytáhnu z nádoby a odříznu spodní třetinu balu a ořežu i zbytek dokola taky asi o třetinu.Nádobu pořádně vymeju, dám novou drenáž, kvalitní substrát, upěchuju,zaleju a dám zpátky do ložnice.Po polovině května jde ven, nenechám nikdy vyschnout a hnojím a to je celé.Každoročně ho také množím z řízků a už spoustě lidem dělá radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.48 (?), 5.8.2009 20:25

Zacházím s nimi velmi podobně ale letos asi před čtrnácti dny najednou mi durman který měl asi 6O květů, některé rozkvetlé jiné těsně před rozkvětem svěsil květy i listy a během dvou dnů byl kaput.Nevím co se mu stalo, byl asi na úpalu jak byly ty vedra, Nikdy se mi nic takového nestalo, durmany pěstuji hodně let tenhle byl bílý mám ještě oranžový a růžový. Kdo poradí co se mu asi stalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 18.8.2009 16:36

Brugmansie potřebují velkou nádobu. Pokud je nacpaná v malé, a na slunci, tak rychle vysychá, trpí nedostatkem živin a má malé nažloutlé listí. Dobře zalévaný a hnojený, v opravdu velké nádobě obvykle vypadá dobře i na slunci.

Celodenní úpal mu ale opravdu nesvědčí.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 7.9.2010 8:54
Ahoj, prave jsem se docetl, kde jsem delal chybu. Pridavam fotku:)
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 7.9.2010 10:56

Pěstuji durman ale listy měl celé léto zelené, stojí na plném slunci celé dny. Jediné co mu dopřávám to je pravidelné hnojení kristalonem na květ a vodu.Opravdu ale hodně vody 2denně zalévám 2litry. Jakmile vidím ráno, že má svěšené listy -ihned dostane svou dávku vody a je stále krásný.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.4 (?), 28.4.2012 10:32

Dobry den, nas Durman jsme meli pres zimu v suchem sklepe, asi 3x jsem ho trosku zalil. Vyrazily tam dlouhe, svetle vyhony. Ted jsem ho uz odvezl na chalupu (pres noc pro jistotu dovnitr), ale nevim jestli ty vyhony mam nechat. Poradi mi nekdo? Dekuji! S.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.62 (?), 4.7.2014 8:45

s těmi hřebíky jste pobavili, pouhé placebo. železo z hřebíků není v přijatené formě pro rostliny :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.226 (?), 15.6.2012 22:03

Podle mých dlouhodobých zkušeností žloutnutí listů způsobuje napadení sviluškou. Je nutný postřík Calipsem nebo jiným přípravkem alespoň dva krát co 7 dnů. Rostou pak vrdcholové nové listy sytě zelené, tak je to správná diagnoza. Do postříku je výhodné přidat hnojivo.         Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika