canny



omorika - (5) - 147.2 (?)
25.12.2008 22:47

Pěstuji dlouho canny. Pokud jste někdy viděli knihu jen o cannách, prosím o její název. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Hanina51 - (4) - 149.154 (?), 19.10.2007 17:47, zobrazeno: 18319x
Jak správně zazimovat hlízy Canny. Mám sklep vyzděný z pískovcových kvádrů, dá se říci ideální. Brambory zde vydrží pevné do další sklizně. Ale hlízy Canny mi shnily, bylo to společnoctí brambor, nebo jsem je měla uložit do přepravky s hlínou. Poraďte
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.252 (?), 19.10.2007 18:31

Canny jsem uložila do bedýnky (plastové) a zasypala suchou rašelinou. Rašelinu jsem pak na jaře použila na zahrádku. Dosny jsem již v únoru vysadila do kýblíku se zahradní zeminou, aby se začaly pomalu probouzet. Získala jsem tak na čase a dosny pak pokvetou mnohem dříve. Výsadba až po zmrzlých mužích. Hlínu jsem si nachystala již na podzim, nelze totiž spoléhat, že bude mírná zima jako tomu bylo letos. Zdraví Vladka L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.52 (?), 25.10.2007 9:09
Mám jich asi třicet. Nejrůznější barvy a panašované listy. Můj osvědčený postup je takovýto: Počkat do prvních mrazů. Mráz sekne listy, vyryju rostlinky a opláchnu je. Dočista dočista. Rozlámu oddenky či co to má na kusy. Výstavní nenahnilé kusy (velikost rozhoduje) si ponechám a ostatní dělím na hromady podle velikosti lepšímu kamarádovi - horšímu kamarádovi - kamarádovi kontejnerovi. Ostříhám "fousaté kořeny".  Rány zasypu drtí z dřevěného uhlí. Mám velkou bednu na zeleninu, do té jse si z nopové fóli co se užívá na hydroizolace udělal vložku aby nepadala ven zemina  a kany položím na vrstvu rašeliny. Vlhká/suchá moc to neřeším. Zasypu to celé rašelinou a dám do sklepa kde máme brambory a spol.. Z preventivních důvodů na ně nesahám až do zmrzlých. Pak vyryju díru tak 80cm do hloubky pro každou rostlinu. Na dno dávám hnůj jaký seženu. Nejčastěji od sousedových králíků. Nasypu vrstvu zeminy co jsem vyryl z díry, vrazím tam ten oddenek a zasypu. Přidávám kolík, ale to jen proto, že kany pěstuji způsobem "volně rozptýlené v trávě" a abych je neposekal. Když vyrazí nad zem vypleju kolem každé kolečko bez trávy a zalévám, pořád zalévám. No a pak už to jen rose třeba i 1,5m vysoko a kvete jak šílené. Já vím, že bych možná za ty oddenky co vyhazuji něco utržil, ale namám povahu na postávání na tržišti. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.45 (?), 17.12.2008 13:02

Jeee!!! panasovane canny??? to jsem jeste v zivote na zadne zahrade nevidela!!!to musi byt kraasa! kde jste je pane Pavle sehnal? nevidela jsem je ani v zadnem katalogu ani na trhu ani v obchodaku.a kde bydlite? ze bych se pro nejakou tu hlizku se kterou se Vam nechce postavat na trhu stavila:-) Sona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 18.12.2008 9:29

Foto nemáte?Ty panašované by mně zajímaly.Taky o nich slyším poprvé.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 18.12.2008 13:12

Zkuste do Google zadat canna a hledat obrázky.

Zkusím vložit link, ale nevím, jestli projde Obrázek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 18.12.2008 20:56

Ještě jeden link.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
omorika - (5) - 147.2 (?), 25.12.2008 22:47

Pěstuji dlouho canny. Pokud jste někdy viděli knihu jen o cannách, prosím o její název. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika