begonie sazeni



host - 76.86 (?) 
3.2.2007 19:40, zobrazeno: 16742x
prosim o radu delam dobre ze begonie polozim koncem unora do vody  asi za tyden je sazim???normalne je mam na svetle....poradte jak to delate vy a mate je krasne.dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 150.7 (?), 16.2.2007 17:36
begonie sazim do raseliny s piskem a to tak ze 1/3 hlizy je v raseline a zbytek hlizy je nad.Nic nenamacim.Dulezite je hlizu zasadit korenama do substratu....nekdy to jde fakt spatne poznat kde jsou koreny hlavne u nekolikaletych hliz.Az vyrostou asi 5cm vyhony tak je presadim jiz do truhliku nebo kvetinace.Dulezite je udrzovat pri raseni mirne vlhky substrat spiskem---pozor na plisne.Dale hlizy je mozne pred sazenim mnozit a to tak za polozime vetsi hlizu korenama dolu a ostrym nozem rozkrajime na 2 az 4 kousky podle velikosti hlizy.Pote rezne rany zatreme rozdrcenym drevenym uhlim jinak hliza splesnivi.Delam to timto zpusobem nekolik let a uspesne.Preji hodne stesti a krasne kvety. Zbyna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.86 (?), 16.2.2007 19:32
diky jeste bych se chtela zeptat udelala jsem asi chybu dala jsem begonie do vody (asi 1cm) a do rana vodu  vysaly udelala jsem to protoze byli strasne lehke a suche.co mam delat dal?zase jsou skoro suche.dik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.134 (?), 23.3.2008 14:36

Já sázím hlízy rovnou do závěsného květináče těsně pod povrch zeminy. Zeminu lehce okyselím přídavkem rašeliny. Odpadne pak přesazování, záleží na tom, jestli máte květináče kam umístit, než se dají po zmrzlých ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika