Sazenice melounu vodního.



host - 26.35 (?)
19.8.2009 9:53

dobry den prosim o radu kdy dozravaj a jak poznam že jsou melouny zrali, bojim se abych je neutrch moc brzo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 113.229 (?), 27.4.2007 13:01, zobrazeno: 26334x
Prosím poradˇte, kde je možné koupit sazenice vodního popř. cukrového melounu. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.194 (?), 27.4.2007 15:23
Meloun roste rychle. Neshánějte sazenice a nasejte do pařníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.229 (?), 27.4.2007 18:59
Děkuji za radu. V obchodě jsem se dívala na sáček a tam byl uveden výsev v dubnu, tak jsem myslela, že už je pozdě. Nemám žádné zkušenosti s pěstováním tak se držím pokynů na sáčcích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.29 (?), 23.2.2009 14:46

Meloun roste i u Nového Bydžova na zahradě venku, Semena koupena v semenářství, klasický sáček, do brázdy jsme udusali slámu, ta topí ze spodu a to má meloun rád. Dodržujte přísun vody kbelík k jedné sazenici jednou týdně. Hnojivo na rajčata. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.209 (?), 24.2.2009 7:52

Ano, vysev v polovině dubna stačí. Proč by mělo být pozdě koncem února?? O melounech je tady velká diskuze, stačí projít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.70 (?), 4.6.2009 9:50

A co takhle koncem května? Je nějaká šance, že melouny ještě vypěstuji? Děkuji Brabcová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.250 (?), 4.6.2009 21:52

Z čistě matematického hlediska ano. Počítáme-li, že vegetační doba melounu je 70-100 dní (podle odrůdy) dočkáte se prvních plodů koncem srpna a v září. Vše ovšem záleží na počasí - tedy raději suchší počasí a vyšší teploty co nejdele do září. Pokud by bylo léto chladnější a deštivější je to otázka. Melouny nesnáší několikadenní ochlazení pod 20°C a vysoké srážky -  to se ke konci srpna často objevuje - plody rostou pak pomalu a nejsou tak křehké a sladké jako ty rychle narostlé za horkého počasí. Tedy: na konci května nasadit semena melounů - nejlépe nějakou rannou odrůdu (Sugar Baby) pokud možno ve skleníku co nejrychleji vypěstovat sazenice a pak vysadit. Pokud skončí tohle chladnější počasí rychle narostou - jelikož mají teplotně lepší podmínky než ty nasázené v dubnu. Kolem poloviny července zakvetou a zhruba za 30-50 dní dozrají. Dá se ale čekat že úroda nebude tak velká protože plody, které začnou růst později nemusí dozrát. I já jsem nasel část melounů až koncem května, takže počítám, že plody dozrají o měsíc později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.70 (?), 5.6.2009 12:30

Děkuji za radu, zkusím to. Mirka Brabcová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.35 (?), 19.8.2009 9:53

dobry den prosim o radu kdy dozravaj a jak poznam že jsou melouny zrali, bojim se abych je neutrch moc brzo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.11 (?), 26.7.2015 18:09

Nedaří se mi výsadba cukrového melounu. Sazenice mi začnou vždy vadnout už za půl dne. Sázím to do černé textilie, po vysazení ihned zaleju množstvím vody. Přesto vadnou a usychají. Zvláštní že stonek vadne rychleji než listy. Sazenice mají délku cca 30 cm i více. _ Mám je víc zalévat, nebo míň? Trpí asi nějakým šokem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika