Psidium



host - 32.167 (?)
11.9.2013 10:32
.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 32.167 (?), 11.9.2013 10:31, zobrazeno: 17196x

Dobrý den,

koupil jsem si Psidium a na některé listy mi začaly usychat a objevili se tam fleky, viz foto. Co s tím? Nevíte někdo z čeho to je?

děkuji za radu


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.167 (?), 11.9.2013 10:32
.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.9.2013 15:26

Jako prvou možnou příčinu bych si tipnul sluneční úpal, pokud byla rostlina umístěna na okenní parapet okna s expozicí jižních směrů bez záclony, přičemž předtím (například u předešlého majitele, výrobce) vyrůstala v polostínu. Vyrůstají z pupenů nové lístky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.59 (?), 12.9.2013 17:51

z pupenů nové listy zatím nevyrůstají, jsou tam malé a na nich jsou ty fleky taky. Dá se rostlina nějak zachránit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 12.9.2013 19:06

Za léta, co jsem psidium pěstoval, jsem s ním neměl žádné problémy ve smyslu chorob typu plísní a mykóz. Proto si myslím, že se jedná nejspíše o nějakou fyziologickou poruchu. Může to být například poškozením kořenů například z důvodu trvalého přelití, přehnojení, či výsadby do toxického substrátu. Můžete prosím uvést, co se s rostlinou dělo od okamžiku, kdy jste ji přinesl domů a jak s ní nakládáte? Projevila u vás doma ta rostlina nějaký způsob růstu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.167 (?), 13.9.2013 9:30

rostlinu jsem koupil a dovezl domů, byla v malém květináči a kořeny už lezly ze spodu, po 4 dnech doma jsem ji přesadil do rašeliny do většího květináře a zalil, dal jsem ji na parapet a teď je za oknem na parapetu - slunce už stejně nesvítí tolik. od té doby rostlina neměla žádný nový list i na malých listech se projevily tyto fleky. Nyní se listy kroutí a zesychají. Moc nezalévám ale nenechám vyschnout rašelinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 13.9.2013 11:51

Do rašeliny surprise?!

Koukla jsem do chytré knížky a pan Šamla píše o Psidiu: "Zemina: nevyžaduje zvláštní složení půdy. Má býti výživná, propustná, dobře drenážovaná. Substrát v nádobách by měl mít toto složení : 2/3 dobré zeminy, 1/3 kravského hnoje, listovky, šterkopísku."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.9.2013 12:28

Vezměme to logicky: rostlina zdárně rostla, byť v malém květináči až do okamžiku, kdy byla přesazena do "rašeliny" a pak umístěna na parapet. Zde bych i hledal příčinu jejího vadnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.167 (?), 13.9.2013 14:32

mám ještě jednu tu samou rostlinu, jednu doma a jednu v práci. Tu první jsem koupil někdy v červnu a udělal jsem s ní to samé, také přesadil do rašeliny a do většího květináče a dal za okno a roste - zatím. No uvidíme co bude s touto, asi se to už nedá nijak zachránit, že? buď to rozchodí a nebo ne... aspoň už asi tuším kde je chyba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.9.2013 15:14

Zachránit se dá, ale jen za podmínky, že tu chybu co nejdříve odstraníte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika