pěstování kiwi v jižních čechách



host - 166.20 (?)
4.4.2007 23:39
Částečné omrznutí vyrašených výhonů u odrudy Weiki se mi stalo za patnáct let jen jednou a to předloni. Opravdu jen částečně, plodů jsem z keře sklidil stejně celou zelenou bednu. Možná táké napište, jakou máte odrudu. Vyzkoušel jste jich více? Nerad bych, aby jste někoho odradil, třeba o 500 metrů dál u souseda by s tím nebyl problém. Nemáte náhodou odrudu Issai? A čínské bych už vůbec nedoporučoval. VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1vladka1 - (14), 1.4.2007 15:16, zobrazeno: 23908x
Dobrý den, poradí mi někdo zda je možné pěstovat kiwi (a jaký druh) v jižních čechách (České Budějovice)? Moc díky za odpověďi Vlaďka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 1.4.2007 23:35
Vážená paní a všichni ostatní kteří ještě neznáte mé téma  ,,Toje nádhera" na zahradě living. Udělejte si jeden večer pro sebe a pročtěte si ho celý. Najdete tam odkazy, adresy a mnoho zkušeností s pěstováním Kiwi. Toto ovoce si zaslouží více pozornosti, jsou to nádherné rostliny a výborné zdravé plody. Jedná se hlavně o Arguty a Kolomikty, a ovoce které kupujeme v obchodech, tedy čínské, jim nesahá ani po kotníky. Těším se s nimi celý rok. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 2.4.2007 6:16
Kiviland si najdete na internetu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.181 (?), 4.4.2007 20:31
Hlavě záleží na klimatických podmínkách.Jak je orientovaná zahrádka, jestli se nachází v mrazové kotlině atd. Já bydlím u Luhačovic a pokouším se o to asi 10 let a bez ůspěchu.Každý rok vymrzne ve dřevě. Mám jak A. arguta tak A chinensis ta prvně jmenovaná ač více mrazuvzdorná mě zmrzla  v letech 2002/ 2005/2006 a ta druhá každoročně včetně tohoto roku. Tak s tím končím. Vám ale přeji více ůspěchů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 4.4.2007 23:39
Částečné omrznutí vyrašených výhonů u odrudy Weiki se mi stalo za patnáct let jen jednou a to předloni. Opravdu jen částečně, plodů jsem z keře sklidil stejně celou zelenou bednu. Možná táké napište, jakou máte odrudu. Vyzkoušel jste jich více? Nerad bych, aby jste někoho odradil, třeba o 500 metrů dál u souseda by s tím nebyl problém. Nemáte náhodou odrudu Issai? A čínské bych už vůbec nedoporučoval. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.181 (?), 6.4.2007 0:05
Já samozřejmě nechci nikoho od pěstování odradit. Jen poukazuji na to, že ne všude je pěstování možné. Pěstuji (pokouším se pěstovat ) kiwi na jižní straně domu, spolu s vinnou révou. I když vím, že je to mrazová oblast, snažím se na zimu rostliny balit, aby nezmrzly. Marně. A když se už podaří,že rosliny zimu přežijí tak je na jaro už rašící spálí mráz jako se to stalo včera při 7°C mrazu. To berte ale jako extrém, kde všude to lidi zkouší pěstovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.162 (?), 3.8.2007 16:37

Sama osobně s pěstováním žádné zkušenosti nemám, ale moje maminka má kiwi dva roky, první rok jí plodil a letos ani nezakvet, prosím poraďte! Nevíme jestli plodí každý rok, zda musí být samčí a samičí rostlina. Kde je zrada? Nevím jakou má odrůdu, ale rostlina je asi 3 m výšku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.138 (?), 15.8.2007 21:04
Sousedovi roste už pátým rokem na pergole asi 3 metrové kiwi Actinidia Chinensis Deliciosa, přežilo i tu krutou zimu před dvěma lety, pouze bylo přihrnuto mulčem. Bydlím v Otrokovicích. Ještě větší exemlář jsem viděl plazit se po zídce v Kroměříži. Ovšem nevím, jak jsou na to klimaticky jižní čechy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.151 (?), 26.9.2007 8:58
Dobrý den, mohli by jste mi poradit. Mám doma prvním rokem Actinidia Deliciosa Jenny a nevím jak se mám o ni starat, slyšela jsem že se mají na podzim zastřihávat výhony, ale nevím jestli je to pravda.byla bych Vám vděčná za radu jak na to. Děkuji petra č
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika