Olivovník



Bretislav - (38) - 197.113 (?)
31.8.2011 22:04
Samozřejmě, vždyť pustoryl s jasmínem pravým nemá nic společného až na podobnou vůni, mimochodem hodně tuctovitou :) O tom jmelí jsem četl v jednom pojednání, uvažuje se o tom, že je jmelí špatně zařazeno, ačkoli o tom, že jeho zařazení je problematické není sporu. Jisté známky podobnosti s čeledí olivovníkovité ovšem jeví, aspon podle mne.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 31.8.2011 11:02
Přesně tak, švestka to je holý nesmysl. Do Oleaceae ještě patří bělas, bezucha a jasmín, spekuluje se i o příbuznosti s jmelím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 31.8.2011 17:05

Na jasmín - rod Jasminum (tedy pravý jasmín - nikoli nepravý "jasmín" - pustoryl - Philadelphus) jsem si nevzpomněl vůbec (a musel jsem si ověřit pravdivost tohoto tvrzení).

Na bělas jsem si sice vzpomněl, ale pro jeho vzácnost jsem ho neuvedl. A teď mi vypadlo jeho vědecké jméno :-(

Bezuchu jsem pod českým názvem nedovedl přiřadit k žádnému vědeckému názvu a opět jsem si ji musel vyhledat. Osobně jsem se s ní ještě nesetkal.

O příbuznosti olivy se jmelím jsem zatím neslyšel, ale vzhledem k tomu, že jsou řazeny do odlišných řádů o tom pochybuji.

Ať Vám vše roste přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 31.8.2011 22:04
Samozřejmě, vždyť pustoryl s jasmínem pravým nemá nic společného až na podobnou vůni, mimochodem hodně tuctovitou :) O tom jmelí jsem četl v jednom pojednání, uvažuje se o tom, že je jmelí špatně zařazeno, ačkoli o tom, že jeho zařazení je problematické není sporu. Jisté známky podobnosti s čeledí olivovníkovité ovšem jeví, aspon podle mne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 176.104 (?), 1.9.2011 0:48
Olivovník v našich podmínkách bohužel nemá velkou šanci. dřevo olivovníku praská mrazem při -10 / -16°C, kořeny citlivé přiliš nejsou - při omrznutí při troše štěstí znovu z kořenů vyraší. Další problémy jsou cizosprašnost a nedostatek vegetační sumy tepla pro dozrání plodů. Jsou však známy odrůdy, které mají odolnost až do -18°C, například Hojiblanca. Avšak nechci Vám brát jakékoli iluze - podporuji "mičuriny" :-). také sám experimentuji se spoustou rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika