Nasázel jsem kiwi



hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52)
18.8.2006 21:45
Takhle to flekatí. Nesetkal jsem se s tím za 30 let, až teď.
napadené listy
napadené listy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 44.52 (?), 23.2.2022 21:13

Dobrý den, jdu pro radu. Koupila jsem velkoplodé kiwi golden samici a bylo mi doporučeno kupit k němu velkoplodé kiwi Jenny samosprašné, že i když plodí, tak může opylovat i další rostlinu. Mám už na zahrádce zasazené kiwi Red ken samici, a prý zvladne oplylovat i tuto sazenici. Máte s tim zkušenosti. A ještě se chci zeptat, jestli se tyto rostliny když budou kousek od sebe, nemůžou sprášit, tak že nebudu mít pak žluté kiwi, červené a zelené, ale budou všechny sazenice plodit zelené kiwi. Moc děkuji za rady. S pozdravem E.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.36 (?), 7.3.2024 12:25

Nie neprepelia sa vam tak aby zmenili farbu plodov.Dolezite je aby sa vobec opelili samcou rastlinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.8 (?), 1.8.2006 20:48
Řežu to obdobně jako révu -   koncem zimy, když nemrzne ani mrazy nehrozí. Při opožděném řezu hodně slzí. Loňské výhony zakrátím na 2 - 6  oček,  z  nich pak vyrazí letošní, které kvetou. Příští rok z těchto 2 - 6 výhonů téměř všechny odstraním, nechám jen ten nejblíž ke kmínku (pokud je zdravý) a ten opět zakrátím na 2 - 6 oček. A tak pořád dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.2 (?), 18.8.2006 16:15

Všude se píše, že je kiwi bezproblémové na pěstování a nenapadají jej žádní škůdci. Nám se  ale na listech kiwi , které jsme dostali darem a tudíž nevíme  druh (  rodí prvním rokem, má 3 plody cca 2,5 cm  světlezelené barvy,  zřejmě tedy oboupohlavní ) objevili černé skvrny a okraje listů zasychají. Listy jsou napadeny téměř všechny. Nevíte někdo co s tím ? Znáte to, udělali kozla zahradníkem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 18.8.2006 21:32
Tenhle problém jsem zde zmínil ve článku  nazvaném Hnědé fleky na listech kiwi - jděte zpátky a najdete to i s fotkou. Objevuje se to mnoha pěstitelům po republice bez ohledu na původ sazenic, spojuji to s přelitím, to se stalo mě. Jakmile jsem zcela omezil t zálivku, rostliny obrazily a zhnědlé opadaly. Za druhé to spojuji s nějakou houbovou chorobou vnikající poškozenou kůrou kmínku v období deště, kterou zatím nikdo neodentifikoval. Zvláštní je spojitost s napadeným kmínkem do 20cm nad zemí, kde se objeví jakási zduřenina, která po odříznutí infikuje vnitřek kmínku, který zčerná. Pokud se neobjeví nějaký ještě zdravý výhon pod místem napadení, je rostlina kaput. Zajímavé je, že se tento problém vyskytuje souběžně na zdravých rostlinách pokud jsou " ulity " a na rostlinách, jejichž nadzemníčást byla nějakým škůdcem poškozena a rána byla infikována.Jako první přikládám i fotky poškozených kmínků.
počáteční stadium, kůra napadena zčásti, vnitřek zdravý
počáteční stadium, kůra napadena zčásti, vnitřek zdravý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.48 (?), 18.8.2006 21:39

Opravuji větu "  která po odříznutí infikuje vnitřek kmínku, který zčerná  "  na větu "  která  infikuje vnitřek kmínku, který zčerná, jak je zřejmé po odříznutí napadeného výhonu  " .

Když už jsem sem vstoupil, zveřejňuji další snímek kmínku, tentokrát po ataku nějakého hlodavce. Proto doporučuji chránit kmeny před okusem zvěří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 18.8.2006 21:41

Boha jeho, naskočil mi zcela cizí IT.

Tak ten snímek.

Ohlodaný kmínek minikiwi
Ohlodaný kmínek minikiwi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 18.8.2006 21:45
Takhle to flekatí. Nesetkal jsem se s tím za 30 let, až teď.
napadené listy
napadené listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.12 (?), 26.2.2009 8:47

Ja mám iný problém. Mám Weiki, asi tri roky, kvitne, rodí - ale má stále len nejakých 30cm. Čo s tým? Maja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.168 (?), 26.2.2009 11:58

To je divné, protože mně narostou nové šlahouny už v červnu na nějaké 2-3m. Možné příčiny jsou:

-špatná půda či zálivka a výživa

-nějaké poškození rostliny, např kůra na kořenovém krčku

-napadení škůdci nebo nějakou chorobou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika