Nákup citrusu?



host - 76.122 (?)
1.2.2009 22:31

No to záleží jaká tam je teplota. Venkovní teplota je pochopitelně nepodstatná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 154.176 (?), 1.2.2009 10:07, zobrazeno: 11148x

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde se dají podle vašich zkušeností sehnat kvalitní roubovanci citrusů. Dále bych se chtěl zeptat, za jak dlouho po roubování rodí citrónovník a mandarinka. Díky všem za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.119 (?), 1.2.2009 18:28

Rouby by jste sehnal asi pouze u zkušených pěstitelů, existují stránky kde by se dalo něco splašit, ale nebude stačit napsat inzerát, že by ste si rád pořídil rouby (třeba i za peníze), budete se muset snažit. Vono, rouby má kde kdo, ale aby se stím každý všude svěřoval to ne. Vždyť to i blbě zní, když si sedíte v pohodlí domova a citrusáři zahlťte mě roubama. 

Drastické ale realita, jestli chcete zjískat opravdu kvalitní roub, nejdříve si pořiďte odrůdu, co jen tak někdo nemá. A vyměňujte... to už zní lépe.

Naroubovaní citrusy plodí šestým rokem, nenaroubovaní po třiceti letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 1.2.2009 19:10

No nevím s těma 6 lety, pokud jsem si citrusy řízkoval plodily za dva a ž tři roky. V létě jsem si koupil citrus odhadem tak 2 letý a nyní má plno květních pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 1.2.2009 19:32

Dotaz myslím zněl na roubovanec, ne na roub. Rostliny jsou na každém kroku v různých marketech a zahradnictvích i s plody. Často tam bohužel není udána ani podnož ani odrůda. A už vůbec nejde o plody vypěstované v českém paneláku za oknem. Nedoporučuji nezvyklou odrůdu. Lépe se zeptat citrusářů, které odrůdy půjdou v zamýšleném prostředí. I zkušeným citrusářům mnohé odrůdy vůbec nejdou. Tak vsaďte na tutovku. Roubovanec na silné podnoži by mohl kvést následujícím rokem. Lépe je však vydržet rok bez plodů, dokud opravdu nasazenými plody neslábne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 1.2.2009 20:35

A kdybych tady nenapsal takovou hovadinu, jako že plodí šestým rokem, zareagoval by vůbec někdo na tuten příspěvek?...ne nazaregoval. A nesnažte se mi to vyrátit, všude je to stejné. Každý jenom tiše sedí a kouká kdo kde zase řekl špatně aby ho mohl laskavě opravit a udělat se chytřejším. Zase tvrdý, ale realita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.176 (?), 1.2.2009 20:55

Díky za rady. Tak že jestli tomu dobře rozumím, tak když si koupím roubovaný např. citroník PONDEROSA, tak bych se mohl dočkat plodů již za 3 roky? Citrus bych chtěl pěstovat na zaskléné panelákové lodžii, která je situována jihozápadním směrem. A ještě bych se chtěl zeptat, jestli je možné mít na takové lodžii citrus i v zimě, když mi tam letošní zimu (zatím) rostliny neumrzly i když jsem venku naměřil -18,5 °C. Díky za radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 1.2.2009 22:23

Důležité je, kolik máte uvnitř. Pomeranče (podnože i rouby) vydrží i do -4 st. Některé mandarinky (japonské - skupina satsuma) i chladnější bezvětří. Po naroubování na trifoliatu až do -12. Citróny moc mrazu nevydrží, ale plodící trifoliata klidně i -20. Měli jsme venku u našeho pracoviště třímetrovou trifoliatu (Poncirus), která měla každoročně asi 200 plodů, ale odlomila ji vichřice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.122 (?), 1.2.2009 22:31

No to záleží jaká tam je teplota. Venkovní teplota je pochopitelně nepodstatná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 1.2.2009 22:39

vnitřní teplota noční 3°C, denní tepla kolem 10°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.153 (?), 2.2.2009 17:09

Já pěstuji citrusy na zaskleném balkoně třetím rokem a je to pohoda. Ta teplota kterou tam máte je špica. Jedna důležitá věc je ta že k chladnému zimování je potřeba mít citrusy naroubované na Trifoliatě. Další podrobnosti jsou na citrusářském foru Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika