Musa basajoo



Stránky: 1,  2   
host - 180.133 (?) 
20.1.2008 20:53, zobrazeno: 18987x

Dobrý den, dnes se mi dostal do ruky katalog od jedné zásilkové společnosti. Nabízí venkovní banánovník, který by měl venku vydržet přes  -20. Samozřejmě oddenky. Slibují hojnou úrodu podů. Co si o tom myslíte? Nemáte s tímto banánovníkem zkušenosti?

Vítek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 170.100 (?), 20.1.2008 21:07

http://www.havlis.cz/karta.php?kytkaid=448

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 21.1.2008 13:48

Jo, tak to je jedna z nejdražších nabídek. Tyto stránky ve mě nevzbuzují důvěru. Zatím jsem se setkal jen s názorem, že plody jsou plné semen a ke konzumu nevhodné. Nejsou nějaké vhodnější kultivary? Je to lepší napodzim odříznout u země, nebo přezimovat kmen?

Nemáte někdo náhodou vlastní zkušenosti? Odkazy na stránky překupníků si umím také vygooglit. Děkuji, Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.6 (?), 22.3.2008 9:08

Banánovník, ktorý je chladuvzdorný a zrejme sa dá pestovať aj vonku je Musa sikkimensis x balbisiana a má jedlé plody. Ďalší banánovník, ktorý má jedlé plody aje mrazuvzdorný je ešte Musa itinerans, ale ani jeden z nich nedosaahuje takú odolnosť ako Musa basjoo alebo Musa sikkimensis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.25 (?), 25.4.2008 11:53

Dneska jsem si na poště 2 mrazuvzdorné banánovníky vyzvedla a prostě je zkusím. Jeden stál 2 stovky, měli je u Starkla. Taky jsem si objednala převislé jahody, až to všechno chcípne, dám vědět.  Jinak vše přišlo docela pěkné, jeden banánovník se trochu pomuchlal, ale nepolámal. Dám je dnes do vody a zítra dopoledne vysadím rovnou ven do zahrady. Budu průběžně informovat. Pokud máte nějaké rady, jak dát rostlinám větší šanci na přežití, ráda je uvítám, jsem absolutní začátečník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.25 (?), 16.5.2008 15:57

Tak jsem je vysadila ven (vykopala jsem do země díru ve tvaru lavoru a vysypala jí novou pěknou hlínou a banánovníky píchla do ní - jsou od sebe asi tak metr) a milé sluníčko jim během týdne spálilo listy. Ty totálně hnědé jsem tedy utrhla, zbytek se uvidí. Čekám, co se bude dít. Ale jahody zatim dobrý. Vypadají živě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.209 (?), 18.5.2008 9:51

Já mám musa basjoo od loňska a přezimoval venku a právě dneska mu vyrazil nad povrch první lístek. Takže zimi zakrytý přežil - no u nás byla nejnižší teplota tuto zimu jen jedna noc -9. jinak tepleji. Ze semen mám 3 musa sikimensis, ty se mají dobře k světu, měly by snad být stejně odolné jako basjoo. To že "odešly" listy díky slunci mě neznepokojuje, nové listy už budou odolné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 24.3.2012 18:02

Už jste vysadili ven banánovníky? nebo jsem to uspěchal?

musa basjoo
musa basjoo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.204 (?), 24.3.2012 22:28

Já bych řekla, že jste to opravdu uspěchal. Vždyť ještě přijdou mrazíky. Máte ho pěkný, bylo by ho škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.60 (?), 27.3.2012 22:23

Dle mě je také ještě brzo. Osobně je "rychlím" v květináči venku, když hrozí mráz, jdou zpět domů. Ven půjdou až tak v půlce nebo na konci dubna, dle počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika