Kiwi



host - 168.85 (?)
19.5.2010 23:39

Také jsem měla problémy s plodností kiwi. Objednala jsem si ze zahradnictví samosprašné, které asi sem let bylo plné květů ale plody žádné, až jsem se na výstavě v Č. Budejovicích dověděla od Ing. Štajnochra, že mám (podle květů) samčí rostlinu . Zakoupila jsem od něj ARGUTU samičí, druhým rokem další a obě zacaly třetím rokem plodit, loni jsem dokonce zavařovala. Trápí mě ale listy které jsou z jara velice krásné, ale pak začnou osychat okraje a jsou plné černých fleků (poslala bych obrázek ale zde to asi nejde). Mám je zasazeny u zdi, kde svítí skoro celý den slunce, zasypávám rašelinou a kůrou.Mohl by mi někdo poradit? Dík. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 1.2.2010 11:53
Já mám předjednány sazenice kiwi i citrusu přímo u citrusáře-pěstitele, kde je možno i nahlédnout na úrodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 1.2.2010 18:01

Já jsem koupil v loňském roce 10 ks rostlinek(arguty a kolomikty) krásně již zapěstované od exotickerostliny.cz. Zasadil jsem je na podzim a teď jenom s obavou čekám jak se jim podaří přežít tuto zimu. Doufám, že po dobu dlouhého a poměrně teplého podzimu se jim podařilo vytvořit slušný kařenový bal, ze kterého by přinejhorším znovu obrazily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 1.2.2010 18:21
U nás v Břeclavi. Mám to kousek ale jméno bohužel nevím. Jsem domluven na březen. Pokud máte zájem podrobnosti mohu zjistit (pište na můj mejl). Nasadil jsem "Actinidia chinensis Janny" koupené v zahradnictví u nás. S ročním odstupem mi bylo sděleno že Janny (záměrně tak uváděno) nikdy nekvete (nikdo neví proč). Pozor na to! Výrobce Agro Brno-Tuřany. Kdysi jsem měl několik let rostlinu, nevím jakého druhu kiwi, která rostla jako o život, ale NIKDY nekvetla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 23.2.2010 13:58

Díky za tento příspěvek. Mám ve skleníku kiwi asi 10 let, ven jsem se bála, aby nenamrzlo, prý samosprašná odrůda. Každý rok jí slibuji, že půjde, ale potom si říkám, že už konečně musí kvést. Vyzkoušela jsem různě stříhat, návodů a rad několik, každý jiný. Potom jsem si říkala, že asi je to rukama nebo prostředím. Nevím, zda je Janny, dostala jsem darem, vím jen, že výrobce bylo Agro Brno-Tuřany. Nevíte, prosím, zda nejde přeroubovat? Rostlina je pěkná, zdravá, vitální. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 1.2.2010 12:53

Kiwi se snadno množí řízkováním.  Chtěl bych zájemce o pěstování kiwi upozornit na to, že vzrostlý keř je docela dost divoch a když zaplodí, tak si s ním můžete i kutálet, protože není problém mít třeba 15kg ovoce z keře. Takže doporučuji nepřehánět, domluvit se se sousedy na výpomoci při sklizni z různých předem domluvených navzájem zasazených odrůd, samce dát nejlépe někam do blízké přírody za plot... a výhony řezat a řezat a prořezávat. Vím o čem mluvím, sám mám na zahradě 3 samice arguty a jednoho samce, rostliny staré asi 30 let. Je to báječné ovoce s exotickou příchutí. Při konzumaci během zrání, jeden se neudrží a žere a žere, pálí nakonec jazyk a tváří se jako naleptaný kyselinkou, což do druhého dne mizí a žerete znovu. Malá vnučka říká, že pálí a odmítá. Nejlepší následné využití plodů je do moučníků, kompot nic moc, sušené řezané na poloviny do zimních čajů v kombinaci s jiným ovocem. Marmeláda nevýrazné chuti, navíc barva khaky. Mražení jsem nezkoušel.  Na doplnění dodávám, že pěstuji Kiwi arguta. Ačkoliv jsem si myslel, že plody mají hodně kyselin, při pokusu udělat víno se to neprojevilo a musel jsem dodat kyselinu citronovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 5.2.2010 23:57

gratuluji k pěkným výsledkům!     ted uz je v republice mnoho odrůd a zkouší se.Tak do 4 let budou vyzkoušeny a doporučovány nejlepšé.Věřím, že se tam najdou i takové, které tolik nepálí.Já na to alergii nemám, jím to klidně ale je líp toho nrsníst moc, a jindy zas jen určitou část.To se dobřr říká, kdyý´ž je to tak děsně dobré, že by se člověk užral.Některí prý z toho mají průjem.Na dál. východě je to používáno k vyhnání červů.Tak at to roste a zkoušet nové odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 6.2.2010 11:37

Děkuji panu Vránovi za jeho příspěvek. Vychází z reality a tím má i svoji hodnotu. Pro pěstování, výběr odrůd a jejich vliv na konzumenta jsou tyto pohledy nutné.  Nadšení nás zahrádkářů způsobuje často zkreslující pohled, nedpovídající skutečnosti. Je důležité hledat a nacházet perspektivní odrůdy s návazností na zdraví a spokojenost konzumenta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 8.2.2010 13:48
Před vánocemi jsem měla v ordinaci pána, který si zlomil ruku, když spadl se žebříku.Když na chirurgii řekl, že trhal kiwi, tak málem skončil v Kroměříži :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.226 (?), 15.6.2013 8:34

Tak cca 6 let mám na zahradě KIWI koupené někde, již ani nevím kde, ale blízko Prahy od pána, kde je možné i navštívit jeho pěstování. Celé ty roky nekvetlo, tak jsem je přesadila z prostředka zahrady dozadu k plotu a myslela jsem, že se bude po něm. 3 samice a 1 samec. Přesazeno loni. Letos poprvé k mému údivu kvetou všechny tři samice a kto poměrně hodně. Tak nevím, co mu na tom původním stanovišti vadilo. Později napíši, jak dopadly plody. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.85 (?), 19.5.2010 23:39

Také jsem měla problémy s plodností kiwi. Objednala jsem si ze zahradnictví samosprašné, které asi sem let bylo plné květů ale plody žádné, až jsem se na výstavě v Č. Budejovicích dověděla od Ing. Štajnochra, že mám (podle květů) samčí rostlinu . Zakoupila jsem od něj ARGUTU samičí, druhým rokem další a obě zacaly třetím rokem plodit, loni jsem dokonce zavařovala. Trápí mě ale listy které jsou z jara velice krásné, ale pak začnou osychat okraje a jsou plné černých fleků (poslala bych obrázek ale zde to asi nejde). Mám je zasazeny u zdi, kde svítí skoro celý den slunce, zasypávám rašelinou a kůrou.Mohl by mi někdo poradit? Dík. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika