Kiwi



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
7.5.2010 13:36

vysevat j e v dobré ve studenem skleniku uz na podzim.potom na jaře klici.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 235.249 (?), 5.3.2010 21:18

Pokud nekvete, tak to roub nejspíš nespraví. Pokud je to keř, tak to není kiwi. (je to liána podobně jako víno) Těžko říct, jediné co mě napadá - píšete, že to máte ve skleníku a rychle roste - nestříháte ho tak moc, že nikdy nestihne vykvést?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 6.3.2010 8:59

Keř jsem napsala protože jsem nevěděla jak to nazvat, zda hlava jakko u vína? Stromek to není. Lijána ano, někdy šlahouny dlouhé až 2 m. Nestříhám moc, možná málo a proto nemá už sílu na zakldání květních pupenů. Ale v loni jsem ho stříhala i v průběhu léta 2x, třeba letos? No, dostane ještě šanci, potom půjde někam k plotu k břečtanům a přísavníku. Díky. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 6.3.2010 13:52

Pokud ho stříháte dvakrát za léto, tak ani kvést nemůže, kvete na starších výhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 6.3.2010 18:49

2krát jsem ho stříhala poprvé, jinak vždy jen na podzim. A kvete prý na dvouletých. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.220 (?), 22.3.2010 12:19
Ahoj Eleno.Já mám tentýž problém.Dostali jsme ho také jako dar, má být samosprašné.Ovšem za 6 let ještě ani jednou nevykvetlo.Nevím co s ním a hledám radu.Doufám, že se někdo ozve a poradí.Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 22.3.2010 12:45
Já jsem taky čekal několik let na kvetení. Pak jsem vzal nůžky, sekyrku... a je to!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VeniH - (16) - 228.86 (?), 29.4.2010 13:23

Ani naše "samosprašné" kiwi ještě nikdy nekvetlo. Roste jako o život. Vykopali jsme ho před 3 lety za trest z přední části zahrady a přesadili dozadu k plotu, tam se spokojeně chytlo a to vykopané vpředu obrazilo znova. Takže jsme museli vykopávat podruhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.6 (?), 3.5.2010 18:42

Zdaravim nadsene pestitele Pred asi osmi lety jsem si koupil 1samce a samici kolomikty a druhou arguty. Rostli a rostou krasne a ja s toho byl tak nadseny ze kdyz jsem se v knize Mene zname ovoce docetl ze se velmi snadno mnozi semenem a navic je 60-80 procent semenacu samicich-citace z knihy- tak sem vysel. Jenze v te knize to asi byl preklep. Logicky by to tak melo asi byt ale priroda na lidskou logiku nehraje. asi lide kteri ziji v domovine actinidii a slechtitele vedi jak to je. Pod tihou novych informaci jsem cekani nevydrzel-a letos to vypadalo nadejne- a rostliny castecne prerouboval. Obycejnou kopulaci jednolete vyhony nenarasenymi rouby ovazal pv paskou na zacatku dubna. Po asi tydnu slzeni pukli vsechny. nevim co to dal udela ale vidim to nadejne. Jeste pozor na slimaky vyziraji ocka zvlast u zeme. Jinak nikomu neradim vysevat seminka z plodu koupenych v obcode jedine na okrasu a ze je bude zakryvt nebo prenaset. Ja to skousel meli uz asi 6 roku a byli pres 3 m vysoke jenze letos je po nich.  A to ziju na jizni moravje ne te vinorode ale kousek. Kadsura

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.5.2010 13:36

vysevat j e v dobré ve studenem skleniku uz na podzim.potom na jaře klici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.5.2010 21:07

pekny vecer, dnes jsem si poridil dve samosprasne odrudy a radsi jednoho samce, odrudy jsou ze sekce ananaskaja a jsou to Eva Scalia a Lida Sweet, nema s nimi nekdo zkusenosti? dekuji za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika