Jaké Kiwi vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 12.113 (?) 
5.1.2024 19:43

Aktinidie druh kolomikta kvete v květnu, kdežto druh arguta kvete v červnu.Každý z těchto dvou druhů-samice potřebuje samce téhož druhu, kromě samosprašných.Samosprašnými jsem se nestihl zabývat, ale i kolomikta má samosprašné odrůdy.Na výstavě jsem párek kolomikt prodal jednomu pánovi.Za dva roky mne na výstavě vyhledal a tvrdil, že mu samec uhynul a samice plodí sama.Totéž tvrdil jeden zahradník v Lipníku. I ruské obchody prodávají samosprašné kolomikty i arguty.
U nás je zřejmě nejlepší samosprašná arguta odrůda weiki.       Občas vidím, že někdo má argutu weiki.samec.Weiki dělali v německu, tam to znají.

minikiwi kolomikta
minikiwi kolomikta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 154.222 (?), 15.5.2022 19:26

Zdravím, plánuji letos výsadbu asi 2-3 samic a samce A.arguty (už mám vysazeno Issai, ale ještě neplodilo). Uvažuju o Scarlet September, VitiKiwi, Lucy, Ananasnaya, Kens Red..kdo je máte, které byste doporučili? Klidně i jinou odrůdu, aby byla chutná a výnosná, moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.9 (?), 24.5.2022 17:03

My máme Ananasnaya, letos poprvé kvete, tak případně poreferuji na podzim, paní od které jí mám si ji ale moc chválí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika