Jaké Kiwi vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 160.180 (?) 
28.7.2011 2:34
Samec má širšie listy ako samice? Moje dve údajné samice Hardy Red kúpené súčasne v jednom dni na jednom mieste majú listy takéto: Jedna ich má podlhovasté a lesklé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 160.180 (?), 28.7.2011 2:36
a tá druhá menej lesklé a širšie. Teraz poraďte, či sú to naozaj samice? Ak nie, ktorá je ktorá? Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 12.11.2012 14:29

A jak vyzerajú tohoto roku??? ako to prežili???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.34 (?), 31.7.2011 13:58

Dobrý den je spousta druhů kiwi, ale lepší je koupit si samce i samici. Informovaly jsme se o tom i ve známém ústavu (VÚKOZ). I když je samosprašné tak není jisté, že bude něco plodit.

Pěknou nabídku mají např. v zahradnictví zoja. Rostliny od nich jsou pěkné a navíc je posílají i poštou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.98 (?), 9.11.2017 16:37

Zdravíško vespolek!

Jakožto zakladatel diskuse se vracím po letech se svými poznatky. Nakonec jsme přídili odrůdu Weiki. A tady jsou moje postřehy. Informace na internetu jsou hodně zmatečné, a doteď nevím, co je pravda a co ne. Máme tedy Weiki. Dvě rostliny. Obě plodí. Obě docela dost. Letos to šlehnul na jaře mráz, tak bylo trochu míň, ale loni jsme museli rozdávat, protože už jsme se toho přejedli. :D Otázkou tedy je, když se dočítám, že samosprašné plodí málo, nebo, že weiki je samec, tak buť to není pravda, nebo nám neprodali Weiki. Ať je to jak chce, plodů je dost, a to je hlavní. 

Dále můžu vyvrátit tvrzení, co tu myslím někdo psal (nebo do jiné diskuse na toto téma), že když tady nerostlo hrozno, neporoste ani kiwi. Roste. Hodně roste. Až moc roste.

Dále se tvrdilo, že u nás netrpí škůdci. Trpí. No, ne, že by vyloženě trpělo, ale nějaký ten výskyt savého hmyzu se detekovat dá. Konkrétně jsem pozoroval minimálně dva druhy křísků a jeden druh puklic. Takových obrovských. Vůbec nevím, kde sse tam vzaly, jelikož ze začátku jsem je nepozoroval.

Takže shrnuto podtrženo, s výměnou špatně rostoucího hrozna za velmi bujně rostoucí a dobře plodící kiwi argutu jsme spokojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.114 (?), 31.7.2011 15:09
Dobrý deň! Ak už mám doma samca A.arguta, myslím si, že k novej samici inej odrody netreba dokupovať aj samca. Samcom by nemalo záležať na kultivaroch samíc, dôležité je, aby to bol rovnaký botanický druh: Actinidia arguta. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.80 (?), 31.7.2011 15:44

V zahradnictví Zoja majú naozaj slušný výber kiwi a za serióznu cenu. Z ponúkaného sortimentu párov dvojdomého kiwi vyplýva, že samice A.kolomicta sa môžu opeľovať aj samcami A.arguta. Ako vlastne vyzerá samec kolomikty? Má tiež trojfarebné listy? Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.35 (?), 7.8.2011 21:31
paloo, to kvete každé jindy, když kvete arguta, tak už kolomikty květ dávno není.jedině zkusit ho schovat do ledničky z kolomikty a počkat až vykvete arguta, nebo argutu mít ve skleníku aby kvetla dřív.A hybrid těchto dvou druhů jsem ještě neviděl, i když celá řada lidí tvrdí že ho udělali, je to blaf, to co mi poslali jako hybrid je zas jen arguta.Hejduk tvrdil že má hybridy, přitom jsem nikdy neslyšel, že by někomu neb někde řekl, kde odrůdy, které měl, vzal.Merkel věřím, že opylil, ale zas mi dal jen argutu.Má sice asi dobré odrůdy ze semenáčů.Na Slovensku asi moc kolomikt není.I když jsou v jednom katalogu. Kolomikta musí mít svého samce, pokud to není samosprašná.Nevím proč pán z Lipníka tvrdí, že samosprašnou má, ji nenabízí.Je to drobnoplodá. Ale některé drobnoplodé mají dobré aroma.On má moc jiné práce, nevyplatí se řízkovat. Do Ostravy lze sazenice dodat na nádraží, jezdím tam. Ted nejakou mám.Jinak jsou jen malinké.Malé může zničit kočka i slimák.Nejlíp je dát okolo pletivo.Včera mi kočka zničila polygamu.Slimáky sbírám po večerech a házím do řeky pstruhům, nevím však jestli to žerou, je jich moc málo, prý je sežrali kormoráni.V zimě byl povolen jejich odstřel.Když je sucho chodím ke každé aktinidii s konví a zalévám.Arguta by velké sucho nemusela přežít.Polygama také ne.Vysel jsem ji i jiné, bude-li to pod sněhem, mělo by to na jaře klíčit. Jakou odrůdu doporučit, na to rozhodování si ještě počkám, půjdu možná k někomu ochutnávat příští rok na podzim.letos má plody málokdo.Zatím sázím jakou seženu a možná se mi podaří jich pár vyzkoušet.Vašek ale jich má asi 50 odrůd nebo víc, a velké, ten nám doporučí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.238 (?), 8.8.2011 0:13
Ďakujem za cenné informácie. Naozaj teda nechápem, prečo v záhradníctve Zoja ponúkajú k samici kolomikta do páru samca arguta? Že by sami nevedeli o tom, že je veľký rozdiel v čase kvitnutia? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.52 (?), 3.1.2013 16:52

V zahradnictví Zoja jen dokazují, že tomu vůbec nerozumí, když nabízejí samici kolomikta a k ní samce arguta.možná se tam některé odrůdy seženou, ale člověk si nemůže být jistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika