Jak na jaře ostříhat kiwi?



host - 158.32 (?)
3.3.2010 15:42

teraz ho už určite nestrihajte, ronilo by hodne miazgy a rastlina by sa len vysilovala. radšej režte koncom vegetačnej sezóny, odtránte slabé a tenké výhony, nechajte tie silné a hlavné. nepíšete ani, aký druh kiwi pestujete, to je tiež dôležité vedieť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Michal S - (1) - 75.183 (?), 3.3.2010 15:24, zobrazeno: 13717x

Dobrý den, jak se na jaře stříhá roční KIWI? Děkuji, Michal S

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.32 (?), 3.3.2010 15:42

teraz ho už určite nestrihajte, ronilo by hodne miazgy a rastlina by sa len vysilovala. radšej režte koncom vegetačnej sezóny, odtránte slabé a tenké výhony, nechajte tie silné a hlavné. nepíšete ani, aký druh kiwi pestujete, to je tiež dôležité vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.183 (?), 3.3.2010 21:08

Nevím, z jaké jste oblasti, ale tady u Brna je moje mini kiwi ještě zcela spící, na záhoně jsou zbytky sněhu, také se ho chystám teprve teď o víkendu stříhat. Je to liána a plodí na loňském dřevě, stříhám ho obdobně jako révu. Záleží na tom, jak jste ho minulý rok nechal růst a jestli už plodilo -  pokud jste nechal dlouhé šlahouny, upravte pouze jejich množství, aby to nebylo husté (každý pupen vyhodí letos nový šlahoun). Já mám jednoho samce a dvě samice - samce se snažím stříhat hodně, ale zase aby kvetl a samice byly opylené. Pokud mi na kterých místech nedosáhne loňský šlahoun, tak nechávám ty z předchozích let a stříhám je "na čípky" - z loňských výhonů na předloňském šlahounu nechám jen dvě očka. Mám mini kiwi asi 8 let a každý rok plodí velmi dobře. Jen pozor na květnové mrazy, to už obvykle má venku pupeny a pokud je teplota pod nulou, zmrznou a nemáte žádnou úrodu. Stalo se mi to jednou a sice obrostlo, ale nemělo žádné plody. Teď si na to dávám pozor a pokud jsou "zmrzlí", balím ho do netkané folie.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 34.96 (?), 15.12.2015 20:56

kdy řezat kiwi, na to čtu tady moc názorů.můj je, že od června do října po celou dobu a nikdy jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika