Fíkovník neplodí



host - 252.114 (?)
28.10.2019 14:39

Figovníky dávajú plody po opelení nejakou teplomilnou osičkou. Tá sa u nás nevyskytuje. Všetky plody u nás sú partenokarpické, teda sa vyvíjajú bez opelenia. Je možné, že veľkosť partenokarpickej úrody je odrodová vlastnosť. Niektoré odrody dajú viac a niektoré menej. Doporučujem posadiť si figu z odrezku, alebo z odkopku Vám známeho kríčka. Takého, ktorý vo vašom okolí spoľahlivo rodí, dobre prezimuje a plody aj dobre dozrejú. Na reklamné finty typu "alpský figovník", by som neveril. Máme "no name" chorvátsku odrodu a sme veľmi spokojný. Niekto bol na dovolenke, doniesol odkopok z kríka ktorého plody mu veľmi chutili. Ten sa udomácnil a dáva dobrú úrodu. Dokonca odrezky zakoreňované na jar dali do jesene pár plodov, ktoré samozrejme nedozreli kvôli oneskoreniu, ale odroda ukazuje svoj potenciál. Radovan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 72.70 (?), 7.6.2018 10:11, zobrazeno: 6896x

Dobrý den,

prosím o radu. Mám asi 5 let starý fíkovník (nějaký alpský od Starkla). Když byl asi dvouletý, měl dva fíky. Od té doby se dost rozrostl - je to už pěkný keřík, ale vůbec neplodí. Můžete mi prosím poradit, kde případně můžu dělat chybu? Letos ho hodně zalévám, někde jsem vyčetl, že potřebuje velkou zálivku. Dokonce jsem ho i přihnojil. Zatím ale nic. Možná je na květy ještě brzy, nevím...

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.46 (?), 15.12.2018 22:26

skuste mu teraz odštipnúť z koncov konárov asi 3 cm. a žiadne hnojenie, len vodu. v lete aj listovu plochu hlavne večer. na korene asi tak 200 l.

ale ak to nepomože, rad vam pošlem z mojich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.5 (?), 16.12.2018 10:18

Mám dva roky Bornholm a ještě neměl ani fík. Ještě mám Brown turkey a ten má každý rok pár fíků. Tak zkusím taky použít vaší radu. O tom hnojení jsem slyšela, ale když něco neroste, tak automaticky se začne přihnojovat. Tak přestanu blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.2 (?), 28.10.2019 13:53

Sice se uvádí, že fíkovník nepotřebuje opylovače.
Ale podle mě ano. Každopádně je divné, proč nikdo z Vás nemá běžnou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.114 (?), 28.10.2019 14:39

Figovníky dávajú plody po opelení nejakou teplomilnou osičkou. Tá sa u nás nevyskytuje. Všetky plody u nás sú partenokarpické, teda sa vyvíjajú bez opelenia. Je možné, že veľkosť partenokarpickej úrody je odrodová vlastnosť. Niektoré odrody dajú viac a niektoré menej. Doporučujem posadiť si figu z odrezku, alebo z odkopku Vám známeho kríčka. Takého, ktorý vo vašom okolí spoľahlivo rodí, dobre prezimuje a plody aj dobre dozrejú. Na reklamné finty typu "alpský figovník", by som neveril. Máme "no name" chorvátsku odrodu a sme veľmi spokojný. Niekto bol na dovolenke, doniesol odkopok z kríka ktorého plody mu veľmi chutili. Ten sa udomácnil a dáva dobrú úrodu. Dokonca odrezky zakoreňované na jar dali do jesene pár plodov, ktoré samozrejme nedozreli kvôli oneskoreniu, ale odroda ukazuje svoj potenciál. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika