Fíkovník



temerair - (1) - 220.253 (?)
30.7.2009 14:35
Dobrý den, letos jsme si pořídili první dva fíkovníky.Máme na nich tři plody, zatím sice velikosti 2-3cm, ale snad ještě narostou a dozrajou:-))). Můžete mi prosím někdo sdělit jestli je potřeba provádět řez a popřípadě jak? Máme odrůdy Brown turkey a Bornholm. Děkuji a přeji hezký den Pavel.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 117.119 (?), 6.7.2009 0:56

No jo no, jsou to ještě malé stromky aby utáhly tolik plodů. Až budou větší plody na nich už dozrají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.33 (?), 26.11.2014 15:22

Radit zde po pěti letech je už nesmysl, ale možná to tady někdo čte i teď.
Mám jen minimum zkušeností.Od Andreje jsem dostal v dubnu dva proutky čerstvě uříznuté tlusté asi 9mm. Zasaď si to do skleníku. Nechtělo se mi věřit že to zakoření a poroste. Začalo to pučet, zakořenilo a udělalo nový výhon a v září už na něm bylo plno plodů! Sice jsem to nedokázal ten rok dopěstovat a sklidit, ale zdá se mi to zajímavé, neznám subtropické rostliny.
Ted žiju v horách kde je chladno, na zimu to raději dávám v kýbli do sklepa, na jaře do tepla nastartovat a v létě mi nějaký plod uzraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jiřík - (2) - 43.142 (?), 17.7.2009 19:26

Dobrý den vespolek!!!Chci se připojit do vaší diskuse! vlastnit fíkovník byl můj dávnej sen a ted když jsem četl příspěvky v diskusi mám pocit že si ten sen mohu splnit!!! Vezmu za vděk za dobré rady co se týká pěstování!!!Děkuji všem Jiřík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.209 (?), 18.7.2009 12:44

Na jaře jsem koupil v Baumaxu pěkný fíkovník ze Španelska. Ted mu hnednou listy-bud má malý květináč-měl velký kořenový bal nebo na něj moc pršelo v minulých dnech.Nebo oboje.

Napadlo mne - když ho dám k plotu-podezdívce do volné půdy, jakou má naději, že přežije zimu?? Já vím, že to na 100 procent nikdo neřekne, ale jak by to tipovali odborníci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.194 (?), 22.7.2009 20:16

Mám fíkovník asi 5 let v květináči a plodí každým rokem.Loni jsem se byl podíva v Praze na vinici sv.Kláry, kde ho mají v zemi.Byl nádherný a obsypaný plody.Odborníci píší, že vydrží až -15,pokud je na podzim dobře zabalený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.205 (?), 26.7.2009 18:27

Dobrý den. Právě jsem dostala fíkovník v květináči, jsou na něm již zelené plody. Nevím, jak se o něj nejlépe starat, tedy zda je mu lépe v květináči či ve volné půdě. Jestli ten květináč mám mít doma nebo někde venku. Pokud je mu lépe ve volné půdě, kdy ho tam vysadit. Zda hodně zalévat či nikoliv. Prostě veškeré tipy a triky. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.188 (?), 29.7.2009 13:23

 Má rada - zalistuj.Je tady hodně rad o fíkovníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.54 (?), 29.7.2009 20:44

Dobry den,

taky mam fikovnik, ktery ma 17 velkych a 16 malych plodu, zasadila jsem ho na jizni stranu k domu a do pudy, takze ma svetlo a teploucko, prestoze je zasazeny ve volne pude, zalevam ho a fiky jsou tak velke, ze ohybaji vetve, ale jsem laik, jen vim, ze ho musim zazimovat, jinak mam na zahrade 5 fikovniku na jizni strani, nijak se o ne nestaram, jen je obcas zalevam, kdyz ho nechate v kvetinaci, dejte ho na svetlo a do zavetri a na zimu do domu, ale nesmi mit moc teplo a nesmi zmrznout

tak at se dari zdravim Vera Pavlikova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
temerair - (1) - 220.253 (?), 30.7.2009 14:35
Dobrý den, letos jsme si pořídili první dva fíkovníky.Máme na nich tři plody, zatím sice velikosti 2-3cm, ale snad ještě narostou a dozrajou:-))). Můžete mi prosím někdo sdělit jestli je potřeba provádět řez a popřípadě jak? Máme odrůdy Brown turkey a Bornholm. Děkuji a přeji hezký den Pavel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 3.8.2009 10:47

Zdravím, chtěla jsem se zeptat můj fíček má něco přes 1m leto zasazený-ze dvou nožek se rozvětvíl na 4 nebo 5 a má na sobě docela dost fíčků a jak koukám, tak jeden začal mírně žloutnout-je to tím, že by dozrával? je to Brown Turkey-není velký-průměr asi 6-7cm.Já vypadá dozrávání u fíků-nemá to být až někdy září?a taky bych řekla, že má jít do tmava ne?moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika