Citroník má problém



host - 153.100 (?)
12.8.2011 8:35

Za sebe hlasuju spíše pro přelití a pravděpodobně špatné místo (moc nebo málo světla).

Mám doma citroník Meyerův a jako nezkušený pěstitel se s tímto žloutnutím setkávám poměrně často.. více často než bych si přál..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
bingob - (4) - 179.162 (?), 10.8.2011 10:18, zobrazeno: 23864x

Mám citroník a nevím si rady s jeho stavem.Po zimě jsem ho přesadil do nového substrátu pro citroníky a co 2-3 týdny přihnojuji kapalným hnojivem na citrusy s obsahem železa, zalévám tak co 3 den odstátou vodou, letos vůbec nekvetl, když raší nové větvičky-sežloutnou a upadnou, některé listy jsou pokroucené se žlutými flíčky a jako černá krupička(přikládám foto)a taky opadávají.Prosím odborníky o radu, děkuji.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 10.8.2011 13:47

Řekl bych, že to jsou svilušky... Máte ho venku, nebo doma v suchém vzduchu? Jsou na těch svinutých listech drobné pavučinky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 10.8.2011 20:39

Myslím, že nejsou v pořádku kořeny. Jemně rostlinku vytáhněte z květináče a pokud nemá kořenový bal ve tvaru květináčku, dejte ji do menšího, přiměřeně zakraťte větvičky a nějaký čas nehnojte a nepřelévejte! Pokud kořenový bal má, zatím ničím nehnojte a opatrně zalévejte. Třeba to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bingob - (4) - 179.162 (?), 11.8.2011 13:40

Mám ho doma, takže určitě suchý vzduch, pavučinky na listech nejsou žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 11.8.2011 13:42

Domácí pěstování - pro svilušky ráj. Zkuste opakovaně postřik např. Omite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.8.2011 14:03

Pravda pravdoucí - domácí prostředí, pro svuilušky ráj, ale tady to na svilušky příliš nevypadá. To, že citroník nekvetl a shazuje listy, může být způsobeno nevhodným přezimováním. Citrusy, jakožto subtropické rostliny vyžadují sinusový průběh teploty v rámci jednoho vegetačního období (roku). Přezimování za pokojové teploty v přesušeném vzduchu (ústřední topení, panelový dům) jsou nevhodné a citurusy přesně takto reagují - postupná ztráta listů, nekvetení, zastavení růstu, prosychání výhonů. Přes zimní období je vhodné umístění do chladné vlhčí místnosti s teplotami okolo 10°C. Ty fleky nalistech mohou být důsledkem přehnojení a přelévání, tj. v zásadě kořenový problém. Myslím, že tak mladou rostlinu v květináči je nevhodné hnojit a zalévat tak často. Substrát v kvetináči se postupně zasoluje. Má rada zní : přesadit (při tom částečně oklepat kořeny), zmírnit zálivku, omezit hnojení a zajistit chladné přezimování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.84 (?), 11.8.2011 21:45

To, co tvrdí Wimpi, vypadá velmi pravděpodobně. Pokud zimoval v paneláku při teplotě nad 15 st. a ne na okně, je to jasné. Mohl bych ještě doporučit letnění ve zbytku léta. Chladné, ale nemrazivé noci na balkóně a dobré osvětlení ve dne, mohou pomoct. Věřím, že se bavíme o subtropických citrusech, např. z jihu Evropy, které zimují při teplotách hodně pod 10 st. Tropické citrusy z oblastí blízko rovníku snesou i v zimě vyšší teploty. Ale potřebují světlo (např. "lajm"). Tato vyjímka však neplatí pro podnož trifoliáta. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.100 (?), 12.8.2011 8:35

Za sebe hlasuju spíše pro přelití a pravděpodobně špatné místo (moc nebo málo světla).

Mám doma citroník Meyerův a jako nezkušený pěstitel se s tímto žloutnutím setkávám poměrně často.. více často než bych si přál..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bingob - (4) - 210.145 (?), 13.8.2011 23:13

Citroník jsem přesadil do nového substrátu na citrusy, některé zubožené větvičky jsem zkrátil a rány zatřel stěpařským voskem, citroník jsem taky přemístil na slunné místo, omezím přihnojování a zálivku, doufám,že se chlapík zpamatuje, zatím Všem díky za rady a názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 16.8.2011 19:58

Přeji úspěch a podejte nám časem zprávu o stavu rostlinky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika