Chorvatský fíkovník



host - 1.190 (?) 
16.8.2015 15:22, zobrazeno: 6225x
Dobrý den v Chorvatsku jsem si koupil na trhu fíkovník. Nevím o jakou se jedná odrůdu. Chtěl bych se zeptat, jestli by mohl přežít zimu v Praze?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.15 (?), 16.8.2015 15:50
Podľa mňa nie. Ja mam figovnik v kvetináči a vždy na zimu ide dovnútra. Raz na jar mi ho len oslahol prízemný mráz a rastlinka to hneď pocítila. Je to teplomilna rastlina a podla môjho názoru prípadných -10 a nižšie by nerozdychala...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.195 (?), 12.10.2015 10:28

Bývam v Bratislave.  Figovníky mám tri, všetky voľne vysadené na dvore. Sé na slnečnej strane. Každoročne mám 2x úrodu. Raz jeden vymrzol tak že zmrzol kmeň a konáre. Bolo vtedy -18. Na jar však znova vyrástli nové výhonky z koreňov. Závisí kde bývaš, v akej lokalite. Pozri v záhrade inú tému o figách. Načo zakladáš tokú istú tému aká ož založená je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.123 (?), 4.1.2018 3:50

V Praze roste volně spousta fíkovníků, všechny rostliny přežívají, plodí a občas v zimě řádně omrznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.5 (?), 4.1.2018 11:14

Ještě jde o opylování, některé fíkovníky potřebují k opylení jistou vosičku, která u nás nežije. Jiné plodí bez opylování. Záleží, jaký tedy máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.2 (?), 4.1.2018 12:08

letošní zateplení fíkovníku

D.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.1.2018 12:22

A jakou s tím máte zkušenost - funguje to? Někteří tu psali, že neprodyšné obalení fíkovníku přes zimu způsobuje plesnivění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.59 (?), 4.1.2018 21:19

Není neprodyšné - dole a nahoře je jen netkanka. Bublinka je uprostřed, aby do toho tak nepršelo, uvnitř napěchované listí.Všechno funguje do jisté míry, pokud je mráz až -18 jako loni po dobu mnoha dní, půda promrzne do hloubky a žádné významné teplo se neuvolňuje. Část fíkovníků mám pro jistotu ve sklepě v kontejnerech. Letos ale omrzly všechny v dubnu, když už byly venku.

D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika