čajovník



host - 105.97 (?)
25.2.2008 18:53

Zdravím Petře, moc děkuji za rady, ale neměl by jste pro zimní období nějakou "babskou radu"? Něco jako pro kyselomilné rostliny máčení pytlíku s rašelinou ve vodě určené pro zálivku a pod.

Myslel jsem, že u čajovníků jde hlavně o pH vody...naše vodovodní voda je kyselá, zkoušel jsem lakmusovým papírkem...

Ještě jednou moc díky :)

btw update co se týče mojí rostlinky :) má nový lístek :) tak snad bude žít, děkuji všem:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 105.97 (?), 20.2.2008 8:02, zobrazeno: 32982x

Dobrý den,

zkoušel někdo pěstovat čajovník? Mám problém, objednal jsem si mladé rostlinky, jedna bohužel odešla velice rychle...na listu někde uprostřed se objevila hnědá tečka, list postupně začal hnědnout a kroutit se a schnout :((zálivka byla snad v pořádku).

Bohužel teď asi po 2 měsících projevuje stejné příznaky i druhá rostlina, nemá někdo nějaký nápad? :(

Nerad bych se totiž loučil i s tím jedním, který mi zbyl. Druhý je sice stále v květináči (doufám, že obrazí) ale moc nadějí mu taky nedávám. Co jsem našel na internetu tak všichni píší, že to byl počátek konce jejich rostlin :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.238 (?), 20.2.2008 8:15

zkouším pěstovat čajovníky ze semínek od pana Rezla, nicméně mám podobný problém. Nejdříve jsem to připisoval malé vzdušné vlhkosti, tak jsem přemístil 2 největší rostliny do koupelny, ale moc to nepomáhá, uvidím na jaře. Nedávno jsem narazil na informaci že čajovníky nesnáší tvrdou vodu, ta by zrovna u mě mohla být zdrojem problému, zkouším tedy zalévat přefiltrovanou, ale na závěry je ještě brzy. Zmatek v tom dělá 1 truhlík se 3 rostlinami, kterým listy narozdíl od všech ostatních nehnědnou vůbec. Takže rada pořádně žádná, ale nejste v tom sám :). Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.97 (?), 20.2.2008 15:15

Hm, díky, Jakube, že v tom nejsem sám, mě opravdu potěšilo. Přeji vám i sobě abychom našli nějaké řešení. Semínka od p. Rezla jsem si také objednal, doufám, že to s nimi bude lepší než se sazenicemi (mohli by se lépe aklimatizovat pokud budou od semínka ve stejné péči/místě atd.)

Jediné co mě štve na téhle teorii je to, že sám říkáte, že pěstujete ze semínek a je to stejné :(.

Třeba ještě někdo poradí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.238 (?), 20.2.2008 16:00

naději vkládám do zálivky měkčí vodou... když tak mi napište na mail, tohle nějak musíme vychytat (jakub.k76@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.97 (?), 20.2.2008 16:24

Bohužel vás zklamu...zalévám dešťovkou a problém stále trvá...

kdyby jste na něco přišel buď tady nebo také mail: booster(at)centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.97 (?), 20.2.2008 19:33

Tak mě nakonec napadlo asi to nejlogičtější pokusit se kontaktovat zahradnictví, kde jsem rostlinky koupil. Rada zní: přesadit do rašeliny (ale opravdu kyselé) a do většího květináče (možná spíš pro zotavení). Poté by prý čajovník měl snad obrašit znovu a už se zdravými lístky.

Možná máte pravdu ohledně toho zalévání, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.194 (?), 25.2.2008 11:54

Zalévat pouze vodou z reverní osmozy nebo deštovou, bez vápence a hlídat vhkost substrátu. Nesmí se být moc vhký.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.194 (?), 25.2.2008 12:10

Oprava reverzní osmoza a žádné umělé hnoji, které zasoluje substrát.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.97 (?), 25.2.2008 18:53

Zdravím Petře, moc děkuji za rady, ale neměl by jste pro zimní období nějakou "babskou radu"? Něco jako pro kyselomilné rostliny máčení pytlíku s rašelinou ve vodě určené pro zálivku a pod.

Myslel jsem, že u čajovníků jde hlavně o pH vody...naše vodovodní voda je kyselá, zkoušel jsem lakmusovým papírkem...

Ještě jednou moc díky :)

btw update co se týče mojí rostlinky :) má nový lístek :) tak snad bude žít, děkuji všem:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.194 (?), 9.7.2008 13:11

čajovník jsem zloušel pěstovat 3x po roce a vždy mi zašel. Čekal jsem, zda-li si zde přečtu příčiny mého nezdaru, ale jsme na tom všichni stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika