čajovník



host - 105.97 (?)
20.2.2008 19:33

Tak mě nakonec napadlo asi to nejlogičtější pokusit se kontaktovat zahradnictví, kde jsem rostlinky koupil. Rada zní: přesadit do rašeliny (ale opravdu kyselé) a do většího květináče (možná spíš pro zotavení). Poté by prý čajovník měl snad obrašit znovu a už se zdravými lístky.

Možná máte pravdu ohledně toho zalévání, nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 105.97 (?), 20.2.2008 8:02, zobrazeno: 32976x

Dobrý den,

zkoušel někdo pěstovat čajovník? Mám problém, objednal jsem si mladé rostlinky, jedna bohužel odešla velice rychle...na listu někde uprostřed se objevila hnědá tečka, list postupně začal hnědnout a kroutit se a schnout :((zálivka byla snad v pořádku).

Bohužel teď asi po 2 měsících projevuje stejné příznaky i druhá rostlina, nemá někdo nějaký nápad? :(

Nerad bych se totiž loučil i s tím jedním, který mi zbyl. Druhý je sice stále v květináči (doufám, že obrazí) ale moc nadějí mu taky nedávám. Co jsem našel na internetu tak všichni píší, že to byl počátek konce jejich rostlin :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.238 (?), 20.2.2008 8:15

zkouším pěstovat čajovníky ze semínek od pana Rezla, nicméně mám podobný problém. Nejdříve jsem to připisoval malé vzdušné vlhkosti, tak jsem přemístil 2 největší rostliny do koupelny, ale moc to nepomáhá, uvidím na jaře. Nedávno jsem narazil na informaci že čajovníky nesnáší tvrdou vodu, ta by zrovna u mě mohla být zdrojem problému, zkouším tedy zalévat přefiltrovanou, ale na závěry je ještě brzy. Zmatek v tom dělá 1 truhlík se 3 rostlinami, kterým listy narozdíl od všech ostatních nehnědnou vůbec. Takže rada pořádně žádná, ale nejste v tom sám :). Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.97 (?), 20.2.2008 15:15

Hm, díky, Jakube, že v tom nejsem sám, mě opravdu potěšilo. Přeji vám i sobě abychom našli nějaké řešení. Semínka od p. Rezla jsem si také objednal, doufám, že to s nimi bude lepší než se sazenicemi (mohli by se lépe aklimatizovat pokud budou od semínka ve stejné péči/místě atd.)

Jediné co mě štve na téhle teorii je to, že sám říkáte, že pěstujete ze semínek a je to stejné :(.

Třeba ještě někdo poradí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.238 (?), 20.2.2008 16:00

naději vkládám do zálivky měkčí vodou... když tak mi napište na mail, tohle nějak musíme vychytat (jakub.k76@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.97 (?), 20.2.2008 16:24

Bohužel vás zklamu...zalévám dešťovkou a problém stále trvá...

kdyby jste na něco přišel buď tady nebo také mail: booster(at)centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.97 (?), 20.2.2008 19:33

Tak mě nakonec napadlo asi to nejlogičtější pokusit se kontaktovat zahradnictví, kde jsem rostlinky koupil. Rada zní: přesadit do rašeliny (ale opravdu kyselé) a do většího květináče (možná spíš pro zotavení). Poté by prý čajovník měl snad obrašit znovu a už se zdravými lístky.

Možná máte pravdu ohledně toho zalévání, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.194 (?), 25.2.2008 11:54

Zalévat pouze vodou z reverní osmozy nebo deštovou, bez vápence a hlídat vhkost substrátu. Nesmí se být moc vhký.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.194 (?), 25.2.2008 12:10

Oprava reverzní osmoza a žádné umělé hnoji, které zasoluje substrát.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.97 (?), 25.2.2008 18:53

Zdravím Petře, moc děkuji za rady, ale neměl by jste pro zimní období nějakou "babskou radu"? Něco jako pro kyselomilné rostliny máčení pytlíku s rašelinou ve vodě určené pro zálivku a pod.

Myslel jsem, že u čajovníků jde hlavně o pH vody...naše vodovodní voda je kyselá, zkoušel jsem lakmusovým papírkem...

Ještě jednou moc díky :)

btw update co se týče mojí rostlinky :) má nový lístek :) tak snad bude žít, děkuji všem:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.194 (?), 9.7.2008 13:11

čajovník jsem zloušel pěstovat 3x po roce a vždy mi zašel. Čekal jsem, zda-li si zde přečtu příčiny mého nezdaru, ale jsme na tom všichni stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika