Banánovník - Musa



harp - (6) - 220.133 (?)
1.11.2010 6:38
Zdravím, banánovníky pěstuju již spoustu let, díky špatnému zimování jsem jej vždy na podzim u země uřezal a nechal na jaře vyrůst nový. Před dvěma léty (po změně místa radiátoru) se naskytla možnost zimovat ho na světle v obýváku, kde se mu celkem daří. Za rok a půl života stačil z malého výhonku vyrůst do dvoumetrové výšky s listy o délce 110 cm a šířce 60 cm, přestěhovat se z původně 40l květináče do 80l. květináče, kde by snad mohl začít plodit. V zimě dostává jednou týdně 5 litrů vody, v létě každý den desetilitrovou konev. Důležité je, aby květináč nestál ponořený v misce s vodou, proto v ní mám cca 15 litrů kamenů a teprve na nich postavený květináč. Přebytečná voda vteče do misky, do které banánovník časem zapustí kořeny a bude ji taky využívat. Kapající voda je v pořádku, plovoucí podlaha pod mou rostlinou opravdu plave. červené skvrny na listech se mi na velkých listech už bohužel neobjevují at je venku na balkoně, nebo doma.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 144.40 (?), 24.8.2011 10:09
Chtěl bych se zeptat který banánovník je vhodný do bytu a měl by jedlé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.73 (?), 22.2.2012 9:33

Dobrý den. Já banánovník přesazovala poprvé o víkendu. Měl tři odnože. Jednu jsem uřízla nějak nešikovně tak že na ní nezbyl kořen tak jsem jí dala do vody a už jí tam kořínek leze. Problém mám jiný. Největší odnož (asi 25 cm) měla 3 krásný dlouhy kořeny a tak jsem ji dala do hlíny. Bohužel má teď všechny dolní listy (6) svěšeny a ty horní začali osychat. Nevím co je špatně. Mám jí dát také do vody, nebo co se stalo? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 9:41

Nestačila zakořenit, resp. prokořenit. Více odpaří než přijme vláhy. Ostřihejte všechny listy a udržujte ji v trvale vlhkém substrátu. Uvidíte, že se za pár dnů ujme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.50 (?), 3.4.2014 11:36

Nevíte někdo co je tohle za druh? :-)

Vypadá docela spokojeně ne? :D


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.33 (?), 4.10.2010 14:26

Banánovník je nejlépe zalévat málo. To samozřejmě není vše. Vezmete POD misku   do té nalejete vodu, na ní polozíte misku (nějakou mělkou nízkou) dnem dolů a teprve na ní dáte květináč s banánovníkem. Cílem je že pára a vlhkost vypařující se z vody v podmisce se bude dostávat spodem ke kořenům banánollvníku. Proto miska na které banánovník stojí, nesmí být příliš široká a by k ní mohla pára z podmisky. Banánovník vzdy trochu zalijte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.75 (?), 4.10.2010 15:31

Hahaha! Ta "pára" z té "podmisky" vzlínající "spodem" ke kořenům mě úplně dostala! Rovněž doporučení, že banánovník je nejlépe zalévat "málo" mě rovněž rozveselilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
harp - (6) - 220.133 (?), 1.11.2010 6:38
Zdravím, banánovníky pěstuju již spoustu let, díky špatnému zimování jsem jej vždy na podzim u země uřezal a nechal na jaře vyrůst nový. Před dvěma léty (po změně místa radiátoru) se naskytla možnost zimovat ho na světle v obýváku, kde se mu celkem daří. Za rok a půl života stačil z malého výhonku vyrůst do dvoumetrové výšky s listy o délce 110 cm a šířce 60 cm, přestěhovat se z původně 40l květináče do 80l. květináče, kde by snad mohl začít plodit. V zimě dostává jednou týdně 5 litrů vody, v létě každý den desetilitrovou konev. Důležité je, aby květináč nestál ponořený v misce s vodou, proto v ní mám cca 15 litrů kamenů a teprve na nich postavený květináč. Přebytečná voda vteče do misky, do které banánovník časem zapustí kořeny a bude ji taky využívat. Kapající voda je v pořádku, plovoucí podlaha pod mou rostlinou opravdu plave. červené skvrny na listech se mi na velkých listech už bohužel neobjevují at je venku na balkoně, nebo doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.203 (?), 22.4.2011 13:51

Dobrý den, mám banánovníky v práci, v zimě udržuje klimatizace průměrnou teplotu 24°C a je tu sušší vzduch, tak jsem 3x týdně zaléval a denně rosil listy. Banánovník spokojen, plakal štěstím:)

Jak se začalo měnit počasí, tak se už netopí, teplo je tu pořád, možná vlhčeji a pořád zalévám stejně, možná trochu méně, denně rosím a už nepláče a na některých listech mu začaly hnědnout okraje. Nenazval bych to osycháním, protože ty okraje sice vypadají oschle, ale na dotek je to takové gumově měkké, jakoby hniloba??? Viz. fotky.

Nejprve jsem jej měl v malém květináči, jak měl asi 15 listů a cca 20 cm, tak jsem jej dal do 40 cm květináče a začal více růst. Přihnojuji cereritem, zatím tak 3x 15-20 kuliček co 14 dnů. Na dně květináče mám cca 4 cm vrstvu keramzitu a pak hlínu a v ní rostlinu.

Na druhém banánovníku, který je blíže oknu, tento stav zatím nepozoruji.

Má někdo představu, co s tím? Děkuji za odpověď.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.203 (?), 22.4.2011 13:55

Ještě druhý obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.40 (?), 30.8.2011 9:42
Chtěl bych se zeptat jestly mě někdo poradí mám banánovník musa tropicána a zajímalo by mě jestly má plody a jedlé a za jak dlouho plodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika