avokádo



karlsson - (5) - 125.1 (?)
22.6.2017 20:45
A už jste někdo měli plody? Má už čtyřleté avokádo, tak jsem zvědavá, všude čtu starší diskuze jak někdo má mladý stromek, ale nikde jsem neviděla příspěvek, že by někomu plodilo :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 48.73 (?), 6.3.2020 23:12
Dobrý den, mohu se zeptat, v jaké zemi bydlíte, že můžete mít avokádo venku? V čechách bývá i -10°C. Ráda bych ho pěstovala venku, tak jestli je to možné v ČR. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.73 (?), 7.3.2020 11:15
Avokádo je rostlina tropů a subtropů a v Čr vám přes zimu venku nepřežije. Jediná možnost je zimování ve vnitřních prostorách. To ovšem znamená pěstování v květináči, což je problém, neboť se jedná o strom a časem manipulací s ním nebude jednoduchá. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karlsson - (5) - 125.1 (?), 22.6.2017 20:45
A už jste někdo měli plody? Má už čtyřleté avokádo, tak jsem zvědavá, všude čtu starší diskuze jak někdo má mladý stromek, ale nikde jsem neviděla příspěvek, že by někomu plodilo :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.200 (?), 27.5.2016 7:28

Záhada jménem avokádo

Avokád mi vyrostlo už deset, ale sotva vyrostou, tak jim začnou hnědnout listy a pomalu ale jistě chcípnou. Dle odborných informací avokáda nesnášejí mokrou půdu. Potřebují jen mírně vlhkou. Takže bacha na množství zálivky, nepřelévat, nepolévat, pokud nejsou horké slunečné dny, každý den, nenechávat stát v misce s vodou apod. Hlínu bych zkusil smíchat s pískem nebo jemným štěrkem, aby tolik nedržela vodu. Půda hlavně nesmí být těžká, sléhavá, jílovitá. Avokádo nesnáší úpal, asi roste ve stínu pralesa, takže bude lépe, když bude na místě, kde bude chytat jen ranní nebo podvečerní slunce. Rostlinu zalévej nejlépe dešťovou nebo alespoň odstátou vodou shora do květináče, ale hlavně nenechávej stát vodu v misce. Nutné je pravidelné přihnojování tekutými hnojivy. Větvení rostlin podporuj řezem, jinak Ti vyroste do výšky 9 až 15 metrů ;-) Pro pěstování je nejdůležitější odpovídající teplota a dostatečná vzdušná vlhkost. Tyto podmínky se nejlépe dodrží ve vytápěném skleníku, rostlině ale můžete vytvořit příznivé podmínky potřebné i pro růst v bytě. Stačí k tomu v zimě pokojová teplota (vzduch vlhčíme, rostlinu můžeme rosit) a v létě letnění venku. Plody se objeví nejdříve po 6 letech. Dozrávají 5 až 14 měsíců po opylení a odstřihávají se nůžkami, až když jsou dostatečně vyzrálé. Základní podmínkou pro dobrou tvorbu plodů je dostatečná vzdušná vlhkost (pravidelné rosení) a subtropické klima, v sezóně na 25°C. Některé druhy snášejí pouze krátkodobý pokles teplot do 0 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika