Slepičky a dravci



host - 145.194 (?)
1.6.2013 16:45

Také mám s rozvěšením CD docela dobrou zkušenost a to jsem zkoušel hodně různých způsobů jak dravce odstrašit. Mně se osvědčilo věšet CD asi každé tři metry v prostoru, kde jsou pipky oploceny a to na provázky asi 50 cm dlouhé natažené na delším provazu ve výšce asi 150 cm. Tím, že se CD ve větru pohupuje a protáčí, probleskuje modročervenou barvou, jakoby hořel oheň a to dravce zřejmě nejvíce plaší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 64.22 (?), 16.5.2019 23:30

Zdravím... slyšela jsem od jednoho chovatele, že natáhne provázky mezi stromy a žádný jestřáb se mu na slepici nespustí.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.233 (?), 28.4.2013 18:07

Mám úplně stejný problém. Loni jsme se nastěhovali na polosamotu a na podzim se mi na moje pipénky naučil jestřáb. Stěhovali jsme se a měli jsme skoro 100 pipen. Teď jich nemám ani 50. Jsem z toho zoufalá, protože pipeny a kuřata jsou moje vášeň. Jestli to tak půjde dál, budu to muset zrušit. Nevím si s tím rady.  V pondělí jsem z okna odehnala jestřába tleskáním, zrovna se snášel nad slepicí, dnes jsme přijeli domů a našli další roztrhanou. Měla jsem plány, že budou vypuštěny všede kolem, je tu obrovské množství placu a nejde to, jsou ohroženy i ve svém oploceném výběhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.210 (?), 30.4.2013 17:24

Jsme na somotě v lese. Dnes jsem dokončil voliéru cca 19*6m. Nevím zda bude stačit lesnické pletivo na "střeše". Jediná účinná ochrana proti dravcům je mít u hejna slepic páva. Vylétne na hřeben střechy a v případě náletu tak hnusně a hlasitě křičí, že káně spolehlivě odežene. Jak je to s jinými dravci nevím. Pokuď zjistíte, že Vám v okolí zmizeli veverky, sežraly je kuny. Rychlejší než kuna jemůj vlčák, spolehlivě je dožene. Dvě zakouslé jsem pohřbil s nejvyššími poctami za plotem. Pro výstahu ostatních kun jsem křížky popsal "KUNA", snad se ostatní poučí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.194 (?), 24.5.2013 8:27

Další varianta - sousedka má křížence borderkolie, je to velice inteligentní pes a je naučen, jakmile houkne kohout, tak vyletí a slepice sežene do houfu. Dříve měli velké ztráty, nastražené koše atd,  ale co má tohoto psa, tak jestřáb ani ťuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.126 (?), 27.7.2019 23:32
Páv nepomôže! Mám ich 5 ks voľne sa pohybujú, škriekajú, ale dravcov neodplašia! Aj 2 metre odomňa mi dravec ukradol kurča, tiež si neviem dať rady., naučilo sa sem 5 kusov, niekedy robia priam nálety. Ak to takto pôjde ďalej, zo 70 kuriatok a 20 dospelých nebude nič. Snáď stihnem zasieťovať pozemok...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.114 (?), 31.5.2013 10:33

Dobrý den

Problém s jestřáby mám také, dá se říci že nic nepomáhá. Jediné co jsem v ypozoroval že jestřáb si vybírá slípky podle barvy. Jako první jde po barvě šedé, pak zrzavá a bílá. Mám vyzkoušené že slepice v barvě černé si vůbec nevšime. Je to muj postřeh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.80 (?), 1.6.2013 12:49

Dobrý den není to jisté ale na stromy dejte CD, zářivé věci mě to pomohlo... jestřáb už se nevrátil.. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.194 (?), 1.6.2013 16:45

Také mám s rozvěšením CD docela dobrou zkušenost a to jsem zkoušel hodně různých způsobů jak dravce odstrašit. Mně se osvědčilo věšet CD asi každé tři metry v prostoru, kde jsou pipky oploceny a to na provázky asi 50 cm dlouhé natažené na delším provazu ve výšce asi 150 cm. Tím, že se CD ve větru pohupuje a protáčí, probleskuje modročervenou barvou, jakoby hořel oheň a to dravce zřejmě nejvíce plaší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.7 (?), 24.2.2019 20:34

Kolega bydlí u lesa a jestřáb mu likvidoval drůbež. Od té doby co má černé má pokoj - prý si myslí, že jsou to vrány a ty mu asi nejedoulaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.46 (?), 3.1.2014 10:57

Pokud se ho chcete humane a opravdu na trvalo zbavit pouzijte INDIANSKOU past na ptaky... odchytit a zavezd treba 50 km do prostredi ktere by se mu treba i vic libilo... daleko... samozrejme legalni to uplne neni ale kazdopadne skody, ktere vam to zvire dela jsou znacne a rusit svuj konicek pro jednoho nema smysl... hodne stesti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika