Slepičky 13 týdnů



host - 146.193 (?)
18.4.2012 23:07

Slepičky tak mladé na hřadu nesedí, ani staré e to nanaučí, spíše e někdy problém aby je ty staré přijmuly, ony sou to někdy mršky. pro je nechat, ony nejsraděimaldé kuřičky sedí večert v chumlu aby se zahřály. Pokud je něketrá papatická měla by vůbec být v teple. Trvá asi tak 3-5 dní než je starší slepice mezi sebe přijmou. Co se týče jádla dávám směs pro kuřičky, kterou mauí celou dobu k dispozici - stále plnéí rkmítko, vodu stále ki dispozici - ve vnitř i venku, a pak malým kuřičkám přidám kukuřičiný šrot do vařených rozmačkaných brambor, syrové mrkve, jablek, řepy (vše stroouhané). Sušený chlaba namáčím a přidávám kapku šrotu. Do toho přidám pro kuřičky směs s vitamíny, Někdy přidám i namočenou granulovanou vojtěšku.

No přes den jim tam dávám i vařené těstoviny nebo vařenou rýži (tu milují nejvíc). Asi je rozmazluju jako děti (vždyť ony sou to vlastně slepičí děti) a tak se k nim taky chovám.

Na hřad se naučí sami až budou mít potřebu:-)))), až budou chtít sedět sami. Zatím lezou všechny najednou do "snášedel" a jsou tam všechny po kupě. Ale když e jim dobře tak proč ne:-)))).

Když mohou být pokupě, chladno jim nevadí, ale je dobrá krabice do které zalezou na noc, tak 14 dní e to baví, jak postupně rostou tak si najdou místo nahřadu sami. Důležitý e aby měli celý den v čem hrabat a čím se zabývat. I pověšené jablko na stromě v jejich výšce jim udělá radost a klobou... jsou to prostě děti:-))))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Alenica - (21) - 16.74 (?), 4.4.2012 12:38, zobrazeno: 41989x

Dobrý den, mám zase problém. Koupila jsem si letos 3 černé slepičky (Morávia) - 13 týdnů staré. Po týdnu mně jedna scípla. Byla celou dobu taková nadrchmaná, až po týdnu scípla. Nyní druhá je opět nadrchmaná, pořád ve stoje spí, ale žere, má ale volátko skoro prázdné. Nevím co s ní a mám strach, aby nescípla. Ke starým slepicím jsem je zatím nedala, byly stále v králikárně a přes den je pouštím na zahradu (samostatně). Krmím je granulama pro slepice a pšenicí. Někde jsem udělala chybu, ale kde?

Co by jste dělali Vy, poraďte.

Děkuji.Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.242 (?), 4.4.2012 20:36

Takhle se to špatně odhaduje, ale může být příčin mnoho..Udělejte jednu věc: seberte od nich trus a za 150,- (u nás) je nechte vyšetřit vetovi, měl by to zjistit pod mikroskopem během několika minut o co se jedná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Alenica - (21) - 16.74 (?), 10.4.2012 9:27

Tak včera scípla druhá černá slepičky - příznaky stejné.

Existuje nějaká reklamace na koupi?

Díky sl.av.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 70.221 (?), 10.4.2012 10:55

Jestli jste na ně obdržela účet, tak snad ano. Já kupuji od pojízdné prodejny a nikdy jsem neviděla, že by prodejce účtenku někomu vystavoval. A ceny si letos určuje podle momentálního zájmu, nikoliv podle toho, co deklaruje na svých webových stránkách. Kdo chce koupí, komu se to nezdá, ten nekoupí.

Rozhodně bych však uhynulou slepici opařila, oškubala a vykuchala. Zajímalo by mě, zda má na sobě třeba modřiny od hrubého zacházení, nebo i jiná povrchová zranění, která pod peřím nejsou lehko zjistitelná. Po vykuchání můžete sama uvidět, v jakém stavu se nachází vnitřní orgány a nemusíte k tomu mít vzdělání přímo patologa. Pokud k tomu přistoupíte, dejte nám vědět, co jste zjistila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.1 (?), 11.4.2012 8:59

Dobrý den, já Vám neporadím, ale mám taky dotaz. Koupili jsme si včera 14 ti týdenní kuřice a jelikož jsme úplní amatéři, chceme jim nabídnout to nejlepší. Pořád máme ale strach, aby jim nebyla zima, aby dost jedly a pily. Nebude pro něšok, že se z teplé, smradlavé haly dostaly do trochu chladnějšího světlého kurníku? Navíc se bojím, že jsou mladé a nebudou jak od starších slepic okoukat hřadování atd. prodejce nám řekl, že začnou snášet až tak za 2 měsíce. Asi nemá do té doby smysl dávat do hnízda umělé vejce- stejně se tam pořád tlačí na spaní a na hřad po schůdkách nechtějí.učíme je to, jsou u nás teprve 1. den a víme, že se to hned nenaučí, ale přesto bych chtěla nějaké rady, jak ještě postuúpovat, aby jim nic nescházelo. Je lepší sušený chleba jen drolit, nebo i namáčet? A co šrot zrní? Suché, nebo namáčet? A mohou třeba zobat i obsah čajového sáčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.193 (?), 18.4.2012 23:07

Slepičky tak mladé na hřadu nesedí, ani staré e to nanaučí, spíše e někdy problém aby je ty staré přijmuly, ony sou to někdy mršky. pro je nechat, ony nejsraděimaldé kuřičky sedí večert v chumlu aby se zahřály. Pokud je něketrá papatická měla by vůbec být v teple. Trvá asi tak 3-5 dní než je starší slepice mezi sebe přijmou. Co se týče jádla dávám směs pro kuřičky, kterou mauí celou dobu k dispozici - stále plnéí rkmítko, vodu stále ki dispozici - ve vnitř i venku, a pak malým kuřičkám přidám kukuřičiný šrot do vařených rozmačkaných brambor, syrové mrkve, jablek, řepy (vše stroouhané). Sušený chlaba namáčím a přidávám kapku šrotu. Do toho přidám pro kuřičky směs s vitamíny, Někdy přidám i namočenou granulovanou vojtěšku.

No přes den jim tam dávám i vařené těstoviny nebo vařenou rýži (tu milují nejvíc). Asi je rozmazluju jako děti (vždyť ony sou to vlastně slepičí děti) a tak se k nim taky chovám.

Na hřad se naučí sami až budou mít potřebu:-)))), až budou chtít sedět sami. Zatím lezou všechny najednou do "snášedel" a jsou tam všechny po kupě. Ale když e jim dobře tak proč ne:-)))).

Když mohou být pokupě, chladno jim nevadí, ale je dobrá krabice do které zalezou na noc, tak 14 dní e to baví, jak postupně rostou tak si najdou místo nahřadu sami. Důležitý e aby měli celý den v čem hrabat a čím se zabývat. I pověšené jablko na stromě v jejich výšce jim udělá radost a klobou... jsou to prostě děti:-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Alenica - (21) - 16.74 (?), 11.4.2012 13:14

Já to dělám tak jako Vy, sem přijíždí pojízdná prodejna z Prace a pán prodává kuřice, doklad samozřejmě nedostanete a prohlídnout si je taky nemůžete, ne že by to asi nedovolil, ale stojí tam víc lidí a já tomu ani tak moc nerozumím, protože jsem žila celý život v Brně, nic-zvířata jsme neměli a teď v důchodu se tím zabývám na Vysočině.

Tu radu s vykuchání jěště zkusím, dnes, jestli to zvlátnu. Určitě napíši poznatky, aby jste mně poradili. A potom ji už zakopu. Jěště vím, že to byli pipky, které měli prodávat v květnu, ale byl zájem, tak to prodávali dříve. Je možné, že by jim v té králikárně byla zima? alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.242 (?), 11.4.2012 19:13

tak nevím jestli to nebylo zimou, byly přeci jen z velkochovu kde je v noci větší teplota než v králikárně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.193 (?), 18.4.2012 22:55

Koupila jsem také slepičky - kuřičky, a jedna z nich byla tak jak říkáte, nadrchmaná a apatická. Tak jsem ji vzala do garáže ke kotli, dala bedýnku se senem, vodu a směs na krmení, seděla a byla spokojená, v noci spala, chodila jsem ji snad každé dvě hodiny kontrolovat. Ve dne jsem ji nosila na zahradu, aby se nazobala trochu trávy. Do krmiva jsem přidávala takový žlutý prášek, to mi prodal prodejce kuřiček - to je prá taky proti stresu. No a kuřička třetí den "oživla": a už je OK.Podle našeho souseda měla stres. Třeba jen z převozu, tak m iprávě poradil, že se mají dát do přítmí a do tepla s krmením a vodou. Stres ze změny je pro slepičky nebezpečný. A taky je lepší když jich právě člověk koupí víc.

Jsou zvyklé z velkého chumlu a v teple se k sobě v noci tlačit a to jim moc chybí. V počátku by určitě měli být v teple. Letos byla hodně zima.

Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.1 (?), 11.4.2012 20:30

Dobrý večer. S drůbežárnou Prace mají moji rodiče (chovají slepice, králíky desítky let) ty nejhorší zkušenosti. Slepice hynou, přepéřují neustále, nesnáší. Já bydlím v sousední vesnici a i zde lidé na tuto drůbežárnu jen a jen nadávají. Já jsem si loni koupila slepice od jiného prodejce-dopravce a absolutní spokojenost. Po celé vesnici dělám reklamu a všichni se chodí na pipky dívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika