Slepice stále kvokají



host - 202.162 (?)
4.6.2020 9:10

Všiml jsem si, že vlákno už není uplně akuální, ale zkusím to. V rodině jsem zoufalí, chtěli bychom pár kuřaty obnovit chov, ale žádná slepice nám nechce zasednout.

Nemá někdo kvočku, které by se rád zbavit a prodal? Kdyžtak bych měl zájem. Nejlépe Severní Čechy. Díky moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 48.30 (?), 19.12.2016 15:44

Nám kvokala ze čtyř jenom jedna. A to pravidelně, tak jednou za měsíc. Nenesla dva týdny, srovnala se a kvokala zas. V létě to šlo, trávila dny pod přepravkou a bylo. Ale když začala v zimě, ostatní slípky ani nepustila na hnízdo a nesrovnala se ani za týden ve sklepě, dostala prostě sekerou za krk. Snad se to s novými nosnicemi nebude opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.2.2017 13:47

stará mama, keď sliepky kvočali, tak ich namáčala do vody a keď parkrát úplne zmokli, tak prestali kvočať. túto sado maso praktiku aplikovala moja mama tiež, ale vôbec to nefungovalo a sliepka stále chcela sedieť, tak nakoniec jej umožnila materskú dovolenku a mali sme asi 15 kurčiat, z toho 11 kohútov a 4 sliepočky. suseda keď to videla, tak len skonštatovala, že tie sliepky budú mať krajšiu mladosť ako ona :) teraz v zime by som sliepky do vody nedával, hrozí vtáčia chrípka :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.18 (?), 7.1.2018 14:25

Teď jsme měli slepici co kvokala snad tři měsíce. Takže bohužel šla nakonec do polívky. Udělám to rychle a bez trápení. Všichni v kurníku si oddechnou, protože kvočna stresuje ostatní slepice a zabírá místo v kukani, kterou mají sdílet ideálně jen čtyři slepice, ne víc. Žrádlo a vitamínky nejsou holt zadarmo. Odteď už to tak řeším pokaždé a to k naší plné spokojenosti. Kohout také neprotestuje. Jen je potřeba se ztrátou dvou -tří slepic ročně počítat už při nákupu kuřic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.162 (?), 4.6.2020 9:10

Všiml jsem si, že vlákno už není uplně akuální, ale zkusím to. V rodině jsem zoufalí, chtěli bychom pár kuřaty obnovit chov, ale žádná slepice nám nechce zasednout.

Nemá někdo kvočku, které by se rád zbavit a prodal? Kdyžtak bych měl zájem. Nejlépe Severní Čechy. Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 4.6.2020 14:33

Lépe zasedají určitá plemena a starší kusy. Někdy pomůže zařadit do krmné dávky cosi ječmene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.219 (?), 4.6.2020 18:43

Dobrý den, díky za reakci. Ječmen zkouším, dokonce jsem zkoušel i neodebírat pár dní vajíčka. Problém ale je, že jsem koupil hybridy, takže u nich je ta kvokavost více potlačená. Vajíčka snášejí suprově, ale chtěli bychom jednou ročně aspon kuřata (přirozenou cestou pod kvočnou), tak se snažím někde sehnat kvočnu (nebo aspoň slepici, která kvočnou byla a je u ní větší předpoklad, že opět třeba tento rok zasedne).

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 5.6.2020 9:51

Sázka na jistotu má jméno hedvábničkawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika