Slepice - kolik potřebují místa



host - 39.231 (?)
18.8.2010 18:01

tak ja mam slepice jeste u baraku maji kurnik o velikosti jedne vetsi garaze, ale oni jsou divosky, proste jim vyhovuje hnizdit na stromech..jako ptaci v korunach stromu... mam jich jeste 15 slepic ale uz hodne presluhuji.-----no ja je krmim bez naroku ze nesou vejce... jsou to duchodkyne bez produkce a tak uz kazdemu lezou na nervy kdyz vam spadne nejaky ten trus z oblak a kdyz je zavru do vybehu a pustim je za stodolu - domyslyte si asi co nastane do pul hodiny jsou vsechny na dvorku mimo ohradu a nektere uz zase na stromech, proste oni preletaji vysoke oploceni jen z toho duvodu ze kdysik meli sve stromy volne dostupne a ted se jim nelibi jine stromy. ----- tak cekam, ze pojdou starim protoze po stromech je chytat nebudu... to uz snima vydrzim.  a chystam se dat do vybehu nove slepice, ktere neznaji krasu pohledu ze stromu a jsou radeji pri zemi...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 16.8.2010 10:48
Tak jsem to do roka zrealizovala vše i s kurníkem, mám čtyři pipeny, nesou zatím denně všechny, ke kurníku jsme přikoupili zahradu 10a, tak mají výběh 3a na slepici./Ještě další 4a máme/ Kurník je 80x60x80výška a vešly by se tam klidně ještě dvě. Ale v tom malém výběhu by asi spokojené nebyly, i když je to napsané na 4-5 slepic.To nejsou blbé slepice, naopak,ví, kde se dovolat něčeho lepšího - kolečko salámu, drobky umí chytit i v letu, když snídáme na terase, dvě kočky, jorkšír a čtyři slepice.To se moc nanajíme, ale zábava stojí za to.Nejbojovnější jsou slepice, načepýří se a klofnou psa i kočky, ti se před nimi klidí. Zavřené by tak ochočené nebyly a jak musí být frustrované v těch velkochovem-ani nedomýšlím.U nás jsou členi rodiny, i když na kolik nás dojde jedno vajíčko -zlatem by se mohlo vyvážit!
obhlídka terénu- Marie Terezie
obhlídka terénu- Marie Terezie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.231 (?), 18.8.2010 18:01

tak ja mam slepice jeste u baraku maji kurnik o velikosti jedne vetsi garaze, ale oni jsou divosky, proste jim vyhovuje hnizdit na stromech..jako ptaci v korunach stromu... mam jich jeste 15 slepic ale uz hodne presluhuji.-----no ja je krmim bez naroku ze nesou vejce... jsou to duchodkyne bez produkce a tak uz kazdemu lezou na nervy kdyz vam spadne nejaky ten trus z oblak a kdyz je zavru do vybehu a pustim je za stodolu - domyslyte si asi co nastane do pul hodiny jsou vsechny na dvorku mimo ohradu a nektere uz zase na stromech, proste oni preletaji vysoke oploceni jen z toho duvodu ze kdysik meli sve stromy volne dostupne a ted se jim nelibi jine stromy. ----- tak cekam, ze pojdou starim protoze po stromech je chytat nebudu... to uz snima vydrzim.  a chystam se dat do vybehu nove slepice, ktere neznaji krasu pohledu ze stromu a jsou radeji pri zemi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.21 (?), 9.3.2015 10:18

Zdravím vás, chci se zeptat, jako úplný laik, je reálné mít 3-4 slepice a kohouta na 15 m2 výhěhu a ubytování klasický kurník s bidýlky a hnízdy? vel cca4m2? dekuji za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.3.2015 11:09

Přidejte samiček, jinak je ten k... c roztrháwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.21 (?), 9.3.2015 12:15

Aha a nebudou mít pak málo místa? Už vidím, jak za tyden nebude ve výběhu žádná tráva: D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.3.2015 13:56

Za tímto účelem funguje systém dones-pohoď, zavěs, uvaž, pokrájej, pořež, vlož do jesliček... nebo výběh rozpul a střídejwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 10.3.2015 10:47

dneska jsem přivezl slepičky z drubežárny za 115,- za kus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 20.8.2010 18:52
Naše myšlenka většího sepětí člověka s přírodou a naslouchání jejím potřebám dostala zásah.Kohouta.Ne ledasjakého, při běhu vypadá jako sportující pštros a naše čtyři ochočené slepičky byly během půl hodiny zcela zahleděny do jeho žlutých, kulatých očí s mohutným obočím.O kosárky z ocasu sice přišel když jsem ho byla v sousedčině hejnu chytat, ale jinak je to vážně fešák.Jsou mu tři měsíce a dnes začal kokrhat! Nebylo to to mladické fistulkové provedení, ale znělo to jako vuvuzela, chvilku jsem přemýšlela, co se mu mohlo stát, ale pak jsem usoudila, že jsou to první známky jeho mužnosti a naší šance, mít"vajíčka bez cholesterolu",jak nám sdělila ona dárkyně kohouta. Ony, slepice, se nechávají kohoutem vodit, zbožně na něj hledíce a když zavolá "co tototo",tak k němu běží a snaží se mu zavděčit, že sežerou vše, co jim ukazuje.Popelí se mi v okrajích záhonků posypaných mulčovací kůrou, která se rozmetána do dálky kdysi pečlivě ošetřovaného trávníku.Vyzobou vzcházející zimní salát a uštípou poupata afrikánům.Ale je to nádherné, božské a povznášející.Ještě před rokem jsem pracovala, zkoumala lidské tělo i duši od rána do večera někdy se službou i do rána a tak nějak intelektuálně jsem fyzicky krněla.Teď opravdu nezahálíme.15a zahrady, dům,zvířectvo nám nedá jinak, než prožívat život naplno.Jsem vděčná za svou minulou práci lékařky a jsem ještě vděčnější, že jsem jí už byla zproštěna a osudem mi byl přidělen právě tento způsob naplnění života.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 21.8.2010 13:25

Dobrý den, paní doktorko, vidím, že se Vaše hejno utěšeně rozrůstá. Přeji Vám, aby ten Váš fešák nebyl jako náš Jaryn. Už si dovedu živě představit jak v zimě plánujete výstavbu zděného kruníku na nové zahradě. Ono se docela může stát, že jedna z Vašich krasavic pocítí mateřské touhy a začne kvokat. Při Vašem nadšení ji necháte jistě vysedět kuřata (když už je ten kohout) a potom to iglů bude ale určitě malé. Vymyslete to dostatečně velké, protože... docela slyším - tolik krásné trávy, na kompost škoda, to bychom uživili nějakého králíka, maso je jedno z nejzdravějších (i když nevím, nevím u Vás s tím zabíjením by byl asi problém), no, ale doporučuji aspoň 6ti kotcovou králíkárku, nebo snad kozu, zdravé mléko. Taky "živá sekačka" je fajn - na jaře jehně, na podzim tak akorát na skopové klobásy (ty jsou nepřekonatelné). Nebo hejno housat? Ty nedoporučuji - "babulenky krásný, holky moje", pokecat se s nimi dá, a potom zabít? Všechny jsem obrečela, proto už ne, ani náhodou. Jinak se velice těším na Vaši knihu, byla by jistojistě bestselerem, Vejce a já by mohlo tiše závidět. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 22.8.2010 13:51
Milá Elen, Vy u nás posloucháte za dveřmi???Nebo jste na tom stejně? Ale- správně česky-ausgerenchten tak to opravdu je.Kačenky už bych měla, protože sousedce je donesla druhá sousedka a má jich 19 a já chtěla jenom 2 a máme známého, co chová kamerunské kozičky a kamarádka má ochočeného králíka, což jsem v dětství také mívala a... vázne to na mužské části, protože když vařím brambory pro slepice, tak se cítí odstrčený, když nedostane první, kohout je darmožrout a vyhrožuje mu, že půjde brzy šlapat nudle... Ale jinak nás má rád. A Vám veliké díky za naprosté porozumnění. Jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika