Slepice - kolik potřebují místa



host - 39.231 (?)
11.8.2010 14:55

tak ja mela hejno slepic pres 1OOks v kravine... pulka kravinu no asi 30metru x 10metru... a vybeh to melo pres hektar,,, ŽANET

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 187.81 (?), 18.6.2009 13:39, zobrazeno: 133535x

Dobrý den,

uvažuju o tom, že bych si pořídil slepice. Mohl by mi někdo napsat, kolik prostoru zhruba potřebuju pro 5 slepic?

Děkuju za případné názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.80 (?), 21.6.2009 22:25

Zdravím, předpokládám, že jim poskytnete kurník a výběh ven. V kurníku počítejte na jeden metr čtvereční podlahy max 2 slepice. Ted záleží zda hodláte v kurníku slepice také krmit nebo venku. čili i na toto je třeba nějaké místo, dále na hnízda a hřady. Venkovní výběh nejlépe zatravněný a s možností ukrýt se do stínu. Pokud je malý tráva tam dlouho nebude, tak hlavní bude, aby byl suchý. Čili vydrenážovat. Jinak tam bude za deště bahno.Stačí písek.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.81 (?), 27.6.2009 7:46

Podle mýho názoru se na metr čtvereční kurníku vejdou víc než 2 slepice, kor pokud bude kurník dostatečně vysoký a budou tam bydílka. Dvě vystlaná hnízda stačí na snášení pro 6 slepic, které se tam v průběhu dne postupně vystřídají. Hezkej den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.147 (?), 30.6.2009 18:41

Ano vejdou, ale pro pohodu zvířat méně znamená více. Zvláště v zimě, když nemohou pro sníh do výběhu, musí pobývat v kurníku a jestliže se tam budou tísnit, pelichajícím slepicím ostatní začnou vyzobávat krvavé mladé peří. Nehledě na vznikající vyšší vzdušnou vlhkost v důsledku vydechování vodních par zvířaty.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 121.233 (?), 24.6.2009 19:02

Nepíšete, jaké máte k chovu 5 slepiček podmínky. Máte nějaký chlév, nebo stodolu, nebo jim chcete postavit boudu? Ve chlévě stačí umístit tyč (střešní lať se zkosenou hranou) a to je vše v případě, že je na celý den budete pouštět někam do zahrady. V zimě jim můžete v chlévě, nebo ve stodole zařídit malou hrabárnu o velikosti cca 5 m2, aby se nenudily a měly pořád co přehrabovat. Na poledne je i v zimě můžete vypustit ven, pokud není mráz hluboko pod nulou. Já jim mažu v zimě hřebínky a lalůčky sádlem, aby jim neomrzly a několikrát denně jim v zimě dávám teplou vodu, aby se mohly napít. Snášejí perfektně i v zimě. Ještě se mi nestalo, aby i v mrazech nedaly každý den vajíčko. Pokud budete stavět zateplený kurník a budete je chtít omezit do výběhu, je to už podstatně náročnější záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 27.6.2009 13:32

Uvažujeme také o pořízení "hejna" 3 slepic.Dočetla jsem se, že na jednu slepici kurník 0,5m2 a výběh 20m2.Jinak jsou na omlet.de úplně senzační kurníky, pravda za stejně senzační cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.152 (?), 27.6.2009 17:01

Jestli máte paní Magdaleno Dobromilo nějaký chlívek, tak není co řešit. Mám také hejno 3 slepiček, jsou to nesmírně pracovité holky. Mají dovoleno chodit po zatravněném a trvalkami osázeném dvorku, kde i zdobí. Jsou velice hezké a vyvolávají pocit klidu a pohody. Neškodí, na část dne samostatně odchází do sadu za domem. Nikde nemám, díky jejich přičinění, ani slimáčka. Zlikvidují je dokud jsou úplně malinkatí a navíc i vajíčka hlemýžďů. Na podzim mají dovoleno chodit i do mého zelinářského království. To pes, labrador, to je pohroma. Sice má vyběhané cestičky, o kterých si rozhodl sám a ví už kam nesmí, ale na velkou stranu chodí kam ho napadne a několikrát denně. Nejméně dvakrát denně procházím dvorek, abych po něm to jeho nadělení uklidila. Slepičáky od 3 slepiček se na rozdíl od psích hromad v trávníku najdou sotva. Postará se o ně sluníčko a trávník sám. Pokud máte podmínky, tak ten nápad doporučuji realizovat. Sama byste poznala, že držet 3 slepičky v nějakém zabláceném výběhu by byl skoro hřích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 28.6.2009 8:20

Děkuji za postřehy, hovínka na udržovaném trávníku je jeden z problémů.Chlívek nemáme, ale 8a zahradu, rozdělenou na okrasnou a užitkovou.Slepice chceme spíš jako domácí zvířata/odcházíme oba do důchodu/,mám k nim krásný, dnes už nostalgický vztah z dětství.Já myslela, že by byly občas v ohradě, občas v zahradě, ten vyzobaný salát a rozhrabané záhonky jsou spíš očekávaným zpestřením...

Mám ale strach, aby jim v kurníku nebylo v zimě zima, proto se rozhodujeme koupit ten Omlet - cca 12000 Kč - za tu cenu jsme postavili celou šopu na nářadí.

Dík za odpověď, moc mě povzbudila.Představa krákorajících slepiček, které se chodí dívat,/ještě s kočkou a psem/co právě děláte je pro mne nebeská blaženost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.131 (?), 24.8.2009 21:59
Běžně se chová šest slepiček na metr čtvereční.Tichý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.231 (?), 11.8.2010 14:55

tak ja mela hejno slepic pres 1OOks v kravine... pulka kravinu no asi 30metru x 10metru... a vybeh to melo pres hektar,,, ŽANET

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika